Android 4.0 ICS – coraz więcej działających portów

Android ICS

Android 4.0, znany również jako Ice Cream Sandwich, ledwo co doczekał się udostępnienia kodu źródłowego, a ekipy portujące już zdążyły poważnie podjąć temat. Zgodnie z tendencjami w tej kwestii oczywiście pierwszymi urządzeniami nad którymi rozpoczęto prace stały się HTC HD2 (Leo) i Nokia N900 Internet Tablet.

W HD2 na obecną chwilę nie działa aparat, tryb karty pamięci, oraz akceleracja sprzętowa. Mimo tego ostatniego, na nagraniach wcale nie sprawia wrażenia aby pracował wolno, lub miał problemy z płynnością. Więcej na XDA-Developers.com

N900 doczekała się podjęcia portu ze strony projektu NITdroid, odpowiedzialnego za port Androida na serię Nokia Internet Tablet. Na tą chwilę jednak nie ma żadnych konkretnych informacji, prócz krótkiego filmu z N900 w akcji.

Oczywiście na tą chwilę nie są to jedyne urządzenia, na które powstaje ICS. Przykładowo w sieci pojawiły się również informacje o pierwszych wersjach CyanogenMod 9, przygotowanych z myślą o Galaxy S i Nexus S.

Filmy przedstawiające ICS pracujący na HTC HD2 i Nokii N900 znajdziecie w głębi newsa.

 

 

Komentarze

Autor: Kajetan Krykwiński
Utworzono: 30 listopada 2011
Kategorie: News - Google Android - Oprogramowanie
Tagi:

Twitter

Facebook

Sonda

Z jakiego systemu operacyjnego korzystasz?

View Results

Podeślij newsa!
Jeśli widziałeś ciekawe urządzenie lub temat i chciałbyś abyśmy omówili to na łamach PDAsite.pl, skorzystaj z formularza poniżej.

    Imię i nazwisko / ksywka* (pojawi się w newsie, jeśli zostanie wykorzystany)

    Adres email

    Treść wiadomości*

    Przepisz kod z obrazka:*
    captcha