Cisco VPN na Windows 10

Jeśli z różnych przyczyn musicie korzystać z Cisco VPN i Waszym systemem operacyjnym na dysku twardym jest Windows 10 to mam dla Was dobrą wiadomość. Program znów działa!
Jakiś czas temu pisałem już o metodzie, która sprawiła że program działał na Windows 10 lecz po aktualizacjach systemu moje rozwiązanie problemu już nie działało.

Czytaj dalej…

Wiko Jerry -Nowy 5-calowy smartfon za mniej niż 400zł

Dziś test smartfona na prawie każdą kieszeń. Jedynym warunkiem jest tylko rozmiar tej kieszeni bowiem będzie to urządzenie z 5-calowym wyświetlaczem. Wiko Jerry bo o nim mowa to smartfon, który można kupić za niecałe 400zł.

Czy za takie pieniądze można mieć nowego smartfona, którego da się komfortowo używać? W poniższym teście postaram się odpowiedzieć na to pytanie. Zapraszam do lektrury

Czytaj dalej…

Czas na aktualizację!

Bezpieczeństwo danych i zasobów firmy dotyczy dziś każdego przedsiębiorstwa, niezależnie od jego wielkości i pola działalności. W dużej mierze wynika to z tego, że zmienił się sposób działania i motywacja cyberprzestępców. W 2001 roku, kiedy na rynek wprowadzano Windows XP, skala ich działania była nieporównywalnie mniejsza, a większość ataków miała formę aktów wandalizmu. Obecnie na ich celowniku są poufne dane firmy i jej klientów. Dlatego tak istotna jest aktualizacja systemu operacyjnego na taki, który jest dostosowany do aktualnych możliwości i wyzwań i który pozwoli zmierzyć się z najnowszymi zagrożeniami. Pozostało już tylko 80 dni do zakończenia wsparcia dla Windows XP. To najwyższy czas na wdrożenie Windows 8.1. Czytaj dalej…

20 lat historii PDA, czyli wszystkiego najlepszego dla Apple Newtona

3 sierpnia 1993 – to data o której raczej nikt nie pamięta, a i nam nieco umknęła. A data ważna, bo otwarła ważny rozdział w dziedzinie technologii mobilnych.

Tego własnie dnia na rynek zostało wprowadzone dziecko Appla – Newton MessagePad (H1000, tzw Original Message Pad/OMP). Urządzenie znane dzisiaj jako pierwszy seryjnie produkowany PDA posiadało czarno-biały wyświetlacz o rozdzielczości 336×240 punktów, procesor ARM 610 taktowany na 20MHz, 640kB RAMu (powinno wystarczyć każdemu..?) i wreszcie 4MB ROMu – zawierającego to za co urządzenie było chwalone – system NewtonOS. Czytaj dalej…

Zune: Nie można odnaleźć nośnika pakietu instalacji Windows Media Format SDK

Jakiś czas temu zacząłem majsterkować przy obudowie swojego komputera. Zachciało mi się wyprowadzić kilka dodatkowych portów USB na przedni panel obudowy. Pech chciał że jeden z przewodów był pęknięty i robiło się zwarcie na porcie USB. Puściłem przez to z dymem dwa czytniki kart i do tej chwili myślałem że i również swojego skomplikowanego jak paczka gwoździ Mozart’a by HTC.

Windows 7 wykrywał urządzenie jako nie zidentyfikowane. Nie pomagało nic co mądre tęgie umysły w internecie pisały. Pomyślałem że to super sprawa mieć Windows Phone’a którego nawet nie da się synchronizować z komputerem i co najgorsze, nie da się przeprowadzić aktualizacji na której mi tak bardzo zależy od pewnego czasu układania kafelków. Nie dawał mi jednak spokoju fakt iż czasem zgłaszał się w systemie jako Windows Phone acz nie dało się przeprowadzić synchronizacji w mojej ulubionej aplikacji multimedialnej o przecudnej nazwie „Zune”.

Podpiąłem Mozarta pod ThinkPada z pełnym niedoróbek Windows 8. Okazało się że to jakaś chora zmowa wrednych Kafelków. Nie dało się za nic zainstalować „Zjuun”. Wyskakiwał komunikat:

„Nie można odnaleźć nośnika pakietu instalacji Windows Media Format SDK. Może być niekompletny lub uszkodzony. Kod błędu: 0x80070002” i na dole bezwartościowy link do „pomocy technicznej”.

 

Czytaj dalej…

Twitter

Facebook

Sonda

Z jakiego systemu operacyjnego korzystasz?

View Results

Podeślij newsa!
Jeśli widziałeś ciekawe urządzenie lub temat i chciałbyś abyśmy omówili to na łamach PDAsite.pl, skorzystaj z formularza poniżej.

    Imię i nazwisko / ksywka* (pojawi się w newsie, jeśli zostanie wykorzystany)

    Adres email

    Treść wiadomości*

    Przepisz kod z obrazka:*
    captcha