Wiko Jerry -Nowy 5-calowy smartfon za mniej niż 400zł

Dziś test smartfona na prawie każdą kieszeń. Jedynym warunkiem jest tylko rozmiar tej kieszeni bowiem będzie to urządzenie z 5-calowym wyświetlaczem. Wiko Jerry bo o nim mowa to smartfon, który można kupić za niecałe 400zł.

Czy za takie pieniądze można mieć nowego smartfona, którego da się komfortowo używać? W poniższym teście postaram się odpowiedzieć na to pytanie. Zapraszam do lektrury

Czytaj dalej…

Goclever Tab r74 – Test polskiego tableta

Tablety, gdzie nie spojrzysz, wszędzie jest ich pełno.
Siedzisz w domu i widzisz je w reklamach, gazetkach marketów elektronicznych.
Siadasz do komputera i znajomi trują ci tyłek czy widziałeś, bawiłeś i co sądzisz na temat danego modelu.
Wychodzisz z domu, udajesz się do kawiarni i tam widzisz jakiegoś człowieka latającego palcem po ekranie.
Jesteś na spacerze na deptaku i to samo.
Dochodzisz do wniosku że to jakaś paranoja. Czy nie ma ważniejszych rzeczy niż interesowanie się jakimś kawałkiem plastiku z ekranem 7” lub 10”? – W przypadku Apple, kawałka aluminium.

Wygląda na to że nie. Wiele osób interesuje się tabletami bo to coś nowego.

Włączasz rankiem TVN24 a tam prezenter siedzi z Galaxy Tabem i pokazuje poranną prasę. Nawet politycy pokazują się z nimi coraz częściej. Na przykład wicepremier Pawlak ze swoim iPadem. – Czy on w ogóle pokazuje się w telewizji bez iPada?

Wszystko to sprawia że prawie każdy zaczyna się zastanawiać co to takiego ten tablet i chce się przekonać na własnej skórze.

Poniższy test, który dla Was przygotowałem jest obiektywnym źródłem informacji na temat zastosowań tabletu na każdą polską kieszeń.

Czytaj dalej…

OQO 01+, czyli narodziny kieszonkowych UMPC (Aktualizacja)

OQO to nieistniejąca już firma, założona w 2000 roku przez byłych pracowników firm IBM oraz Apple. Pomysłem na biznes, wg założycieli, było wyprodukowanie małego komputera, który mógłby się zmieścić w kieszeni. Przez kilka lat zapowiadano model 01, który ostatecznie pojawił się na rynku w 2004 roku.

Koszt takiej zabawki to w tamtych czasach 1999$ w wersji z XP Pro, lub 1899$ w wersji z XP Home (wg kursu dolara z tego okresu daje to skromne 6800zł/6450zł). Posiadał gigahertzowy procesor, 256MB pamięci operacyjnej i 20GB dysku twardego, do tego 5” wyświetlacz 800x480px z modułem dotyku Wacom (jak w Tablet PC), klawiaturę QWERTY, porty USB 1.1, FireWire i słuchawkowe. Rok później nastąpiła premiera zaktualizowanego modelu 01+, natomiast w 2007 pojawiła się seria 02 będąca kompletnie nowym modelem przy zachowaniu poprzedniej koncepcji.

Firma została zamknięta, ze względu na problemy finansowe, w 2009 roku, czyli wtedy, gdy urządzenia UMPC zaczęły swój krótki podbój rynku. Dla przypomnienia, 3 kwietnia 2010 roku św. p. Steve Jobs wprowadził do sprzedaży „new amazing device” jakim był iPad, i tym samym z dnia na dzień rynek UMPC zniknął na rzecz tabletów.

Czytaj dalej…

EPC 1026 -Netbook za 300zł

Wiele osób ostatnio pytało mnie o tzw. Chińskie tablety lub netbooki. W przypadku tabletów, mogę powiedzieć tylko jedno – jest to wyrzucenie pieniędzy w błoto.
Co z tego że pracują pod kontrolą systemu Android skoro mają za mało pamięci operacyjnej a moc obliczeniowa jest zdecydowanie za mała. Do tego wszystkiego dochodzi zazwyczaj kiepskie wykonanie samego urządzenia. Zdarzało się że testowane egzemplarze miały bardzo podatne na zarysowania ekrany dotykowe. Wystarczyło 10 minut zabawy i na ekranie było widać już pierwsze rysy.
Ten artykuł jednak nie będzie o tabletach. Przyjrzę się netbookowi. Jest to również tzw. „chiński sprzęt” i kosztuje również tyle samo co przeciętny pseudo tablet. Testowane urządzenie nazywa się EPC 1026 i posiada zainstalowany system Windows CE 6.0. W tym artykule, postaram się odpowiedzieć na nurtujące Was pytanie. Czy warto wydać 300-400zł na „chińskiego netbooka”? Zapraszam do lektury.

EPC 1026 to netbook z procesorem ARM VIA WM8505 taktowany zegarem 300MHz. Posiada 128MB pamięci operacyjnej oraz 2GB pamięci NAND Flash, którą można poszerzyć przy pomocy wbudowanego czytnika kart pamięci SD/MMC. Obraz wyświetlany jest na 10” matrycy pracującej w rozdzielczości 1024×600. Sprzęt posiada wbudowaną kartę WiFi b/g oraz wejście RJ45. Urządzenie należy traktować jako typowy Handheld PC bowiem nie jest to typowy netbook posiadający procesor zgodny z x86. Urządzenie pracuje pod kontrolą tzw. systemu wbudowanego. W przypadku testowanego modelu jest to Windows CE 6.0. Są też dostępne wersje z systemem Google Android lub można zainstalować własno ręcznie wybraną dystrybucję systemu Linux zgodną z architekturą ARM.

Czytaj dalej…

Recenzja: Acer AspireOne 722

aspireone_3

Chcąc kupić netbooka, stajemy przed ogromną ofertą każdego z producentów. Większość z dostępnych na rynku netbooków nie wyróżnia się niczym szczególnym wśród innych urządzeń. Zdarza się, że czasem nikt nie zrobi recenzji jakiegoś urządzenia, które akurat nas interesuje.

Ja zaś dostałem do recenzji Acera AspireOne 722 – świeży model, który został zapowiedziany w wielu serwisach jako „wydajny netbook”. A jak się spisuje naprawdę? Zapraszam do przeczytania recenzji. Od razu mówię, że będzie parę porównań do EeePC 900.

 

Czytaj dalej…

Twitter

Facebook

Sonda

Z jakiego systemu operacyjnego korzystasz?

View Results

Podeślij newsa!
Jeśli widziałeś ciekawe urządzenie lub temat i chciałbyś abyśmy omówili to na łamach PDAsite.pl, skorzystaj z formularza poniżej.

    Imię i nazwisko / ksywka* (pojawi się w newsie, jeśli zostanie wykorzystany)

    Adres email

    Treść wiadomości*

    Przepisz kod z obrazka:*
    captcha