Asus Padfone – nareszcie coś innowacyjnego!

Stwierdzam iż ostatnimi czasy rynek mobilnej technologii stał się wyjątkowo nudny jak nigdy przedtem.

Samsung spamuje rynek smartfonami Galaxy, HTC odgrzewa stare kotlety i pakuje w nowe opakowanie nadając przy tym zmienioną nazwę, Apple zapowiada, Samsung zaś kopiuje to co Apple wypuszcza na rynek. A kulejąca Nokia… zachwala pod niebiosa WP7 beż realnych konkretów i dobrych pomysłów na przyszłość. Systemy Open Source niemal w ogóle przestały odgrywać jakąkolwiek rolę na rynku smartfonów czy tabletów. Jednym słowem – nuda!

Dopiero zaciekawił mnie Asus czymś nowym i zarówno ciekawym. Asus Padfone to interesujące i zarazem wygodne połączenie trzech modnych urządzeń: smartfona, tableta i netbooka. Pomysł może nie do końca innowacyjny bo podobne kombinacje były już oferowane jakiś czas temu z miernym skutkiem, tutaj jednak idea powraca udoskonalona i przede wszystkim dostosowana do dzisiejszych czasów. Wcześniejsze pomysły typu HTC Shift czy Adventage za bardzo wyprzedzały swoją epokę.

Padfone posiada procesor Qualcomm s4 1,5GHz, 10” pojemnościowy ekran pracujący w rozdzielczości 960 x 540 pikseli, 8 megapikselowy aparat. Urządzenie kontroluje jak by nie inaczej jak Google Android 4.0 a do całości można podpiąć pełną klawiaturę QWERTY.

Zobaczcie jak działa Asus Padfone w praktyce.

Życzę sukcesów dla tego pomysłom i większej kreatywności pozostałym firmom. Mobilna technologia to nie „kopiuj – wklej” i patenty.

PS. Pomysł z rysikiem jako słuchawki wymiata!

Komentarze

Autor: Damian Statkiewicz
Utworzono: 13 maja 2012
Kategorie: News - Google Android - Sprzęt
Tagi: , , , , ,

Twitter

Facebook

Sonda

Z jakiego systemu operacyjnego korzystasz?

View Results

Podeślij newsa!
Jeśli widziałeś ciekawe urządzenie lub temat i chciałbyś abyśmy omówili to na łamach PDAsite.pl, skorzystaj z formularza poniżej.

Imię i nazwisko / ksywka* (pojawi się w newsie, jeśli zostanie wykorzystany)

Adres email

Treść wiadomości*

Przepisz kod z obrazka:*
captcha