Brak sygnału, koniec audycji

Kiedyś pewien znany ktoś, powiedział mi: „Jeśli nie czujesz przyjemności z tego co robisz, przestań to robić. Szkoda życia”. Wiele w tym prawdy aczkolwiek dopiero kilka lat po usłyszeniu tego zdania nabrało ono dla mnie większego sensu.

Jeśli jest ktoś kto czyta nasz serwis od 2007 roku wie że jednym z moich hobby jest podcasting. Wspólnie z Kitorem nagraliśmy ich setki. Zaczęło się od UNPP czyli Unprofessional PDAsite Podcast. Nagrywaliśmy bo lubiliśmy to robić.

Interesowała nas mobilna technologia i fajnie się o tym rozmawiało zwłaszcza gdy dzwonili do nas słuchacze. Od nagrania pierwszego podcastu wiele się jednak zmieniło. Pojawiły się tablety, szybkie internety i androidy. Świat poszedł do przodu. Mało tego, my sami zaczęliśmy się rozwijać w różnych kierunkach i skończyło się na tym że to co nas kiedyś tak bardzo interesowało, stało się dla nas mało interesujące.

Samo prowadzenie audycji również przestało nam przynosić jakąkolwiek przyjemność. Mało tego, największym problemem był czas. Każdy z nas ma swoje życie a w nim przeróżne obowiązki. Do pomysłu nad zakończeniem audycji doszliśmy ponad rok temu. Nie zrezygnowaliśmy bo było nam szkoda. W zasadzie to chcieliśmy coś robić w Internecie a prowadzenie audycji było „tym czymś” więc zostaliśmy. Wymyśliliśmy nową strategię oraz nową markę i miało być pięknie jednak okazało się że żaden z nas nie miał z tego żadnej satysfakcji a nagrywanie stało się formą przymusu. Strasznie nie chciało mi się wdrażać nowego projektu i właściwie nowa audycja była starą audycją tyle że z nową nazwą. Nie wiem co robił Kitor w tym kierunku ale domyślam się że to samo. Dlatego też postanowiliśmy wspólnie zrezygnować z prowadzenia audycji. To ostateczny koniec audycji na żywo.

Co dalej?

Za jakiś czas jeśli wszystko się ułoży, będziecie mogli nas zobaczyć bo mamy zamiar wystartować z czymś zupełnie nowym. Z czymś czego jeszcze nie widzieliście. Ponadto PDAsite.pl ożyje pod względem treści. Teraz wolny czas będziemy mogli poświęcić na to co lubimy.

Dziękujemy wszystkim słuchaczom UNPP, Audycji Mobilnych, Geek cloud i Rezystora za to że byliście z nami. Podcasting w Polsce niestety umiera i dalsze siedzenie w tym nie ma sensu. Przynajmniej w temacie nowych technologii.

Bezpieczeńtwo czy wygoda? – Hasła, loginy,porty…

Szczegóły:

Audycja o tym jak dbać o własne bezpieczeństwo korzystając z komputera. Podzieliliśmy się ze słuchaczami najpopularniejszymi hasłami używanymi przez użytowników oraz opowiedzieliśmy kilka ciekawych historii ze swojego życia związanych z kiepskim zabezpieczeniem lub jego brakiem.

Kliknij prawym klawiszem myszy oraz wybierz opcję „Zapisz jako” by zapisać audycję na swój dysk twardy
 

UMPC

Szczegóły:

Porozmawialiśmy o urządzeniach UMPC. Zastanawiasz się nad kupnem małego, kieszonkowego komputera? To audycja dla Ciebie! Wyjaśniamy też dlaczego tak mało jest urządzeń z tego segmentu.

 

Kliknij prawym klawiszem myszy oraz wybierz opcję „Zapisz jako” by zapisać audycję na swój dysk twardy 

Dlaczego wolimy „złe” ThinkPady” zamiast innych laptopów?

{nomultithumb}Szczegóły:

Porównaliśmy jakość dawnych i nowych laptopów. Zdradziliśmy sposób na to jak kupić najlepszego laptopa na lata. Było sporo o ThinkPadach i pogarszającej się jakośi oraz laptopach tzw. „masówkach”.

 

Kliknij prawym klawiszem myszy oraz wybierz opcję „Zapisz jako” by zapisać audycję na swój dysk twardyLink do omawianego artykułu –>

Ostatni odcinek Audycji Mobilnych na żywo

Szczegóły:

Ostatni odcinek Audycji Mobilnych. Porozmawialiśmy o działaniu systemów nawigacji staleritarnej GPS. Zastanawiałeś sie jak działa nawigacja? Posłuchaj a się dowiesz! Nie zabrakło kilku ciekawostek.

 

Kliknij prawym klawiszem myszy oraz wybierz opcję „Zapisz jako” by zapisać audycję na swój dysk twardy

Twitter

Facebook

Sonda

Z jakiego systemu operacyjnego korzystasz?

View Results

Podeślij newsa!
Jeśli widziałeś ciekawe urządzenie lub temat i chciałbyś abyśmy omówili to na łamach PDAsite.pl, skorzystaj z formularza poniżej.

    Imię i nazwisko / ksywka* (pojawi się w newsie, jeśli zostanie wykorzystany)

    Adres email

    Treść wiadomości*

    Przepisz kod z obrazka:*
    captcha