Cisco VPN na Windows 10

Jeśli z różnych przyczyn musicie korzystać z Cisco VPN i Waszym systemem operacyjnym na dysku twardym jest Windows 10 to mam dla Was dobrą wiadomość. Program znów działa!
Jakiś czas temu pisałem już o metodzie, która sprawiła że program działał na Windows 10 lecz po aktualizacjach systemu moje rozwiązanie problemu już nie działało.

Czytaj dalej…

Wiko Jerry -Nowy 5-calowy smartfon za mniej niż 400zł

Dziś test smartfona na prawie każdą kieszeń. Jedynym warunkiem jest tylko rozmiar tej kieszeni bowiem będzie to urządzenie z 5-calowym wyświetlaczem. Wiko Jerry bo o nim mowa to smartfon, który można kupić za niecałe 400zł.

Czy za takie pieniądze można mieć nowego smartfona, którego da się komfortowo używać? W poniższym teście postaram się odpowiedzieć na to pytanie. Zapraszam do lektrury

Czytaj dalej…

Plus GSM – Lider technologii nękania

Plus GSM ci nie odpuści!

Jeśli podasz im chodź raz swój numer, będziesz tej decyzji żałował prędzej czy później.

Od 10 lat byłem klientem sieci Plus, korzystałem z ich usług głównie ze względu na tani i dobrze pokryty Internet. Niczego sobie była również obsługa klienta.  Co chciałem, mogłem załatwić na telefon lub online.  Niestety sieć ostatnimi czasy stała się mało atrakcyjna pod względem cen i usług dlatego też przeniosłem wszystkie umowy do Orange. Pozostał tylko ten nieszczęsny Internet. W minioną sobotę pojechałem do salonu Plus GSM aby rozwiązać ostatnią umowę bo oczywiście przez telefon ani online się nie da. Ciemnogród niczym w Zusie.

Już na miejscu kobieta obsługująca mnie trzykrotnie próbowała przekonać abym został. Za każdym razem wymyślając coraz to ciekawsze warunki umowy. Stanowczo odmawiałem.

Obsługująca mnie miła pani zaczęła więc wypełniać papierki po czym zaczęła gdzieś dzwonić i przekazała mi swój telefon abym potwierdził chęć rezygnacji.

  – Zaraz zaraz, to z umowy zrezygnować sam przez telefon nie mogę i muszę jechać do najbliższego salonu tylko aby tam zrobić to przez telefon? Absurd…

Czytaj dalej…

Brak sygnału, koniec audycji

Kiedyś pewien znany ktoś, powiedział mi: „Jeśli nie czujesz przyjemności z tego co robisz, przestań to robić. Szkoda życia”. Wiele w tym prawdy aczkolwiek dopiero kilka lat po usłyszeniu tego zdania nabrało ono dla mnie większego sensu.

Jeśli jest ktoś kto czyta nasz serwis od 2007 roku wie że jednym z moich hobby jest podcasting. Wspólnie z Kitorem nagraliśmy ich setki. Zaczęło się od UNPP czyli Unprofessional PDAsite Podcast. Nagrywaliśmy bo lubiliśmy to robić.

Interesowała nas mobilna technologia i fajnie się o tym rozmawiało zwłaszcza gdy dzwonili do nas słuchacze. Od nagrania pierwszego podcastu wiele się jednak zmieniło. Pojawiły się tablety, szybkie internety i androidy. Świat poszedł do przodu. Mało tego, my sami zaczęliśmy się rozwijać w różnych kierunkach i skończyło się na tym że to co nas kiedyś tak bardzo interesowało, stało się dla nas mało interesujące.

Samo prowadzenie audycji również przestało nam przynosić jakąkolwiek przyjemność. Mało tego, największym problemem był czas. Każdy z nas ma swoje życie a w nim przeróżne obowiązki. Do pomysłu nad zakończeniem audycji doszliśmy ponad rok temu. Nie zrezygnowaliśmy bo było nam szkoda. W zasadzie to chcieliśmy coś robić w Internecie a prowadzenie audycji było „tym czymś” więc zostaliśmy. Wymyśliliśmy nową strategię oraz nową markę i miało być pięknie jednak okazało się że żaden z nas nie miał z tego żadnej satysfakcji a nagrywanie stało się formą przymusu. Strasznie nie chciało mi się wdrażać nowego projektu i właściwie nowa audycja była starą audycją tyle że z nową nazwą. Nie wiem co robił Kitor w tym kierunku ale domyślam się że to samo. Dlatego też postanowiliśmy wspólnie zrezygnować z prowadzenia audycji. To ostateczny koniec audycji na żywo.

Co dalej?

Za jakiś czas jeśli wszystko się ułoży, będziecie mogli nas zobaczyć bo mamy zamiar wystartować z czymś zupełnie nowym. Z czymś czego jeszcze nie widzieliście. Ponadto PDAsite.pl ożyje pod względem treści. Teraz wolny czas będziemy mogli poświęcić na to co lubimy.

Dziękujemy wszystkim słuchaczom UNPP, Audycji Mobilnych, Geek cloud i Rezystora za to że byliście z nami. Podcasting w Polsce niestety umiera i dalsze siedzenie w tym nie ma sensu. Przynajmniej w temacie nowych technologii.

Acer Aspire One D257: Sterowniki do Windows XP

Jeśli zainstalowałeś Windows XP na swoim Acerze Aspire One D257 i nie możesz sobie poradzić ze znalezieniem odpowiednich sterowników, kliknij w ten link a pobierzesz paczkę zawierającą wszystkie sterowniki do tego netbooka dla systemu XP. Ja się naszukałem, może Tobie pomogę oszczędzić czas.

Twitter

Facebook

Sonda

Z jakiego systemu operacyjnego korzystasz?

View Results

Podeślij newsa!
Jeśli widziałeś ciekawe urządzenie lub temat i chciałbyś abyśmy omówili to na łamach PDAsite.pl, skorzystaj z formularza poniżej.

    Imię i nazwisko / ksywka* (pojawi się w newsie, jeśli zostanie wykorzystany)

    Adres email

    Treść wiadomości*

    Przepisz kod z obrazka:*
    captcha