HTC HD2 nieśmiertelny? Android, Linux, Windows Phone… a teraz Windows RT?

HTC HD2, znany również pod nazwą kodową „Leo”, już dawno przyćmił legendę słynnego Universala. Po ukazaniu się na niego Windows Phone 7.x, Androida (zarówno z karty pamięci, jak i natywnie), MeeGo i różnych dystrybucji linuksa, wydawało by się że już nic nas nie zaskoczy. W końcu urządzenie ma już ponad trzy lata, a niestety dość słaby już procesor Qualcomm Snapdragon pierwszej generacji, pomimo taktowania 1GHz, nie pozwala na płynną zabawę w takie tytuły jak Max Payne, czy GTA Vice City.

Najwyraźniej jednak da się nas jeszcze zaskoczyć. W dniu dzisiejszym na blogu znanego w środowisku modderów Cotulli pojawiły się zdjęcia HD2 pracującego pod kontrolą… Windows RT. Na zdjęciach i zrzutach ekranu możemy zobaczyć kawałek nowej wersji Magldr oznaczonej jako UEFI (UEFI to następca BIOSu, używany również w urządzeniach z Windows RT), interfejs Metro, jak i aplikacje takie jak Menadżer urządzeń czy menadżer zadań.

Chciałbym jednak uspokoić tu przedwczesny entuzjazm – niestety widzę tu kilka problemów – począwszy od licencyjnych, skończywszy na tym że Cotulla, pomijając całą masę upublicznionych modyfikacji, ma na koncie również takie które zostały jedynie pokazane na zdjęciach i nigdy nie pojawiły się w internecie. Choćby Windows CE na HTC Magicanie, czy Windows Mobile 7 (prawdziwy, porzucony następca WM6, nie Windows Phone) na Universalu.

Wspomniane zdjęcia i zrzuty ekranu możecie znaleźć w głębi newsa.

 

Źródło: https://twitter.com/CotullaCode

Komentarze

Autor: Kajetan Krykwiński
Utworzono: 28 grudnia 2012
Kategorie: News - Windows Mobile
Tagi:

Twitter

Facebook

Sonda

Z jakiego systemu operacyjnego korzystasz?

View Results

Podeślij newsa!
Jeśli widziałeś ciekawe urządzenie lub temat i chciałbyś abyśmy omówili to na łamach PDAsite.pl, skorzystaj z formularza poniżej.

    Imię i nazwisko / ksywka* (pojawi się w newsie, jeśli zostanie wykorzystany)

    Adres email

    Treść wiadomości*

    Przepisz kod z obrazka:*
    captcha