IOMEGA prezentuje nową technologię „Personal Cloud” i nowy jednodyskowy serwer Nas Home Media

Firma Iomega, będąca własnością EMC (NYSE: EMC), globalny lider w systemach ochrony danych prezentuje nową technologię Iomega® Personal Cloud – zaawansowane rozwiązanie do ochrony i zdalnego dostępu do danych dla małych przedsiębiorstw i użytkowników domowych, umożliwiające łatwą kontrolę nad osobistą ‘chmurą’ – Personal Cloud, bez konieczności ponoszenia dodatkowych kosztów.

Iomega Personal Cloud jest rewolucyjną architekturą obliczeniową bazującą na chmurze, która umożliwia podłączenie osobistych pamięci sieciowych do innych urządzeń poprzez Internet. W przeciwieństwie do większości publicznych i prywatnych aplikacji chmurowych, technologia Iomega Personal Cloud umożliwia pełną kontrolę nad dostępem i udostępnianą zawartością. Iomega nie pobiera żadnych opłat za korzystanie z chmury i dostępu do niej.

„Iomega Personal Cloud jest innowacyjną technologią, która wyróżnia nasze produkty sieciowe od konkurencji.” – powiedział Jonathan Huberman, prezes Iomega. „Wykorzystując doświadczenie EMC, światowego lidera technologii chmurowych, dokonaliśmy transformacji naszych macierzy NAS w serwery działające w chmurze. Użytkownicy mogą mieć do nich dostęp w dowolnym czasie i miejscu. Kupując kilka naszych NAS-ów można zdalnie archiwizować dane z jednej lokalizacji do innej – biura, domu, itp. Dzięki temu, małe firmy mogą stworzyć idealne, tanie rozwiązanie na wypadek awarii. Nikt z naszych konkurentów nie oferuje takich rozwiązań.”

Technologia Iomega Personal Cloud będzie dostępna w pierwszym kwartale 2011 roku wraz z premierą nowych jednodyskowych serwerów NAS Iomega® Home Media Network Hard Drive Cloud Edition.

„W 2011 roku otwierają się przed producentami NAS ogromne możliwości implementacji nowych funkcjonalności, jak również uproszczenia obsługi istniejących funkcji.” – powiedział Benjamin S. Woo, Program Vice President w WW Storage Systems w IDC. „Nowa technologia Iomega Personal Cloud wnosi szereg innowacji do rozwiązań oferowanych konsumentom i firmom, wyróżniając produkty Iomega NAS na tle konkurencji. Technologia Personal Cloud spowoduje przyspieszenie wzrostu wykorzystania urządzeń NAS zarówno przez użytkowników prywatnych jak i firmy.”

Jak działa Iomega Personal Cloud

Użytkownicy urządzeń NAS firmy Iomega mogą w ciągu kilku minut stworzyć osobistą chmurę Personal Cloud. Program do definiowania parametrów Personal Cloud, po zapytaniu o nazwę chmury, tworzy odpowiednie środowisko. Do korzystania z chmury można zaprosić do 250 użytkowników (urządzeń), umożliwiając partnerom biznesowym lub znajomym i rodzinie, na całym świecie, możliwość (ustaloną przez definiującego chmurę) kopiowania oraz dzielenie plików między urządzeniami, tak jakby znajdowały się w sieci lokalnej.

Zalety korzystania z Iomega Personal Cloud

Do stworzenia i zarządzania chmurą nie jest potrzebna ekspercka wiedza IT. Chmurę definiuje się w kilka chwil. Po zaproszeniu innych do korzystania z chmury otrzymują oni e-mail z linkiem i kod autoryzacyjny, umożliwiający automatyczną instalację Iomega Storage Manager. Program stworzy skrót do wirtualnego dysku na komputerze. Kliknięcie ikony dysku umożliwi dostęp do Personal Cloud.

Darmowe korzystanie

Korzystanie z osobistej chmury nie pociąga za sobą dodatkowych kosztów, poza zakupem samego urządzenia. Jest to najbardziej ekonomiczny sposób ochrony i współdzielenia danych dla firm i osób prywatnych.

Synchronizacja

Użytkownicy na świecie mogą synchronizować pliki pomiędzy komputerami, tak jakby znajdowali się w jednej sieci lokalnej. Wiele firm ciągle przechowuje dane na dyskach komputerów. Personal Cloud firmy Iomega eliminuje potrzebę korzystania z zewnętrznych serwisów lub wysyłki maili z danymi.

Współpraca

Użytkownicy firmowi mogą przeglądać i edytować dokumenty (arkusze kalkulacyjne, prezentacje i dokumenty tekstowe), co pozwala oddalonym od siebie ludziom pracować nad tymi samymi dokumentami w czasie rzeczywistym. Użytkownicy prywatni mogą bez zwłoki dzielić się zdjęciami, filmami i muzyką.

Bezpieczny transfer dużych i poufnych plików Transfer dużych plików graficznych, wideo i audio może szybko zapchać system pocztowy małej firmy. Iomega Personal Cloud umożliwia bezpieczne przenoszenie dużych plików metodą „przeciągnij i upuść”.

Plan awaryjny

W małych firmach pliki przechowywane na lokalnych komputerach narażone są na zniszczenie w wyniku pożaru, awarii oprogramowania lub sprzętu. Iomega Personal Cloud oferuje zabezpieczenia na każdym poziomie: dysków, serwerów i centrów danych. W razie awarii, dwa dyski Iomega StorCenter działające w chmurze Personal Cloud, na których pozostają kopie danych firmowych, pozwolą odtworzyć niezbędne pliki w ciągu kilku chwil.

Bezpieczny dostęp

Dane w osobistej chmurze dostępne są tylko dla osób, które są do tego upoważnione. W czasie transferu mogą być wykorzystane mechanizmy szyfrowania z wykorzystaniem 128-bitowych kluczy AES. Bezpieczny system logowania chroni dane w chmurze przed nieautoryzowanym dostępem.

Minimalna obsługa

Po uruchomieniu system nie wymaga prawie żadnej obsługi dodatkowej. Trzeba zarządzać kontami użytkowników, ale obsługa macierzy, czy monitorowanie stanu danych nie są wymagane.

Archiwizacja

Archiwizacja starszych plików na dodatkowe macierze StorCenter pozwala uwolnić przestrzeń dyskową na podstawowym NAS z danymi.

Nowy, jednodyskowy serwer NAS Iomega Home Media Network Hard Drive Cloud Edition Wprowadzany w tym miesiącu do sprzedaży – Home Media Network Hard Drive Cloud Edition, o pojemności 1TB i 2TB, należy do najnowszej generacji nagradzanych produktów. Umożliwia on małym przedsiębiorstwom i osobom prywatnym dzielenie (przez Internet) plików, prezentacji, bibliotek danych ze współpracownikami lub rodziną i przyjaciółmi, znajdującymi się w dowolnym miejscu na świecie.

Produkty charakteryzują się ulepszoną wydajnością, łatwiejszym w obsłudze menu i ustawieniami, jak również nowymi funkcjami w stosunku do poprzedników. Nowe dyski doskonale nadają się do domu i do małych firm, które mogą czerpać korzyści z używania osobistej chmury. Nowe serwery Iomega Home Media Network Hard Drive Cloud Edition są tak proste w użyciu, że nawet użytkownicy, którzy nigdy nie korzystali z sieciowych dysków przekonają się, że jest to proste, a bez Home Media Cloud Edition trudno się obejść.

Zalety Home Media Network Hard Drive Cloud Edition

Nowy Home Media Network Hard Drive Cloud Edition wykorzystuje oprogramowanie EMC LifeLine™, linuksowy system operacyjny wraz z zestawem aplikacji do międzyplatformowej współpracy z systemami, takimi jak Windows®, Mac® i Linux.

Wśród wielu funkcji Iomega Home Media Network Hard Drive Cloud Edition znajdują się:

– Gniazdo Gigabit Ethernet do podłączenia do routera – Zdalny dostęp z dowolnego miejsca na świecie – Wbudowany serwer iTunes®, umożliwiający odtwarzanie plików – Certyfikowany serwer AV Media Server UPnP™ DLNA umożliwiający przesyłanie strumieniowe zdjęć, muzyki i filmów do urządzeń multimedialnych, takich jak konsole (Microsoft Xbox® 360, Sony PlayStation® 3), mostków audio, odtwarzaczy iTunes®, telewizorów podłączonych do sieci, ramek cyfrowych, produktów typu Iomega® ScreenPlay™, itp. – Możliwość automatycznego przesyłania plików na konta Facebook®, YouTube® i Flickr® – Mechanizm Device-to-device Copy Jobs pozwala zdefiniować bezpieczne zadania kopiowania synchronizacji plików pomiędzy podłączonymi urządzeniami USB lub dyskami w sieci lokalnej. – Przycisk szybkiego kopiowania na panelu przednim QuikTransfer – Niskonapięciowa, bezwentylatorowa obudowa i możliwość spowalniania prędkości obrotowej dysków – Możliwość podłączenia do internetowych chmur publicznych Mozy i Amazon S3 – Dwa gniazda USB 2.0 umożliwiające podłączenie zewnętrznych pamięci i dysków USB – Replikacja Device-to-device w celu ochrony danych pozwala na kopiowanie lub synchronizację plików z podłączonych pamięci USB, jak również pełnienie roli serwera druku dla dwóch drukarek USB. – Obsługa Time Machine umożliwia użytkownikom komputerów Apple w prosty sposób archiwizować dane z komputerów z systemami OS X (10.5 lub nowszymi) – Obsługa Picture Transfer Protocol (PTP) umożliwia automatyczny transfer zdjęć z aparatów cyfrowych przez jeden z portów USB.

Dostępność i gwarancja

Iomega® Home Media Network Hard Drive Cloud Edition będzie dostępny na polskim rynku w pierwszej połowie marca br. w wersji o pojemności 1TB w sugerowanej cenie 549 PLN brutto i w wersji o pojemności 2TB w cenie 699 PLN brutto.

Komentarze

Autor: Damian Statkiewicz
Utworzono: 17 lutego 2011
Kategorie: News - UMPC/Tablety i inne platformy - Sprzęt
Tagi: , , ,

Twitter

Facebook

Sonda

Z jakiego systemu operacyjnego korzystasz?

View Results

Podeślij newsa!
Jeśli widziałeś ciekawe urządzenie lub temat i chciałbyś abyśmy omówili to na łamach PDAsite.pl, skorzystaj z formularza poniżej.

    Imię i nazwisko / ksywka* (pojawi się w newsie, jeśli zostanie wykorzystany)

    Adres email

    Treść wiadomości*

    Przepisz kod z obrazka:*
    captcha