Jestem jeszcze bardziej mobilny niż kiedykolwiek!

Mobilizacji w moim życiu ciąg dalszy. Od ostatniego wpisu zmieniło się bardzo wiele. Zgodnie z postawionym sobie celem, zmieniłem telefon na taki, który posiada normalną, ludzką klawiaturę. Mowa oczywiście o klawiaturze qwerty. Zamieniłem SE C702 na Samsunga i600. Straciłem stabilność, czas pracy na baterii, dobry aparat, dobry odtwarzacz muzyczny, latarkę. Zyskałem prymitywny ale solidny smartphone z klawiaturą na której mogę wreszcie normalnie pisać. Muszę tylko znaleźć mu jakiś normalny ROM, w obecnym budzik dzwoni codziennie o 9:30 (nie da się wyłączyć) a 3G nie da się wyłączyć. (Po co mi 3G w telefonie mając w przy pasku Swifta z iPlusem?) Wiem że to kwestia ROMu bo jakieś 2-3 lata temu miałem już i600.

Kolejne nowe urządzenie to mega fart. Jest nim UMPC Fujitsu Siemens P1620. Pojechałem po 12” tablet PC, wróciłem z 9″ UMPC. Milszej niespodzianki nie miałem od bardzo dawna. Sprzęt posiada w sobie wszystko to, czego brakowało mi w Asusie Eee PC. Mam obrotowy, dotykowy ekran, wygodną klawiaturę QWERTY, wydajny procesor, wbudowany moduł Bluetooth dzięki, któremu mogę łączyć się bezprzewodowo ze Swiftem w celu łączności z Internetem. Ponadto mam pojemniejszy dysk, czytnik linii papilarnych. Teraz najlepsze. W Eee PC uśmiech na mojej twarzy powodowała możliwość ciągłej pracy przez 3 godziny. Teraz mogę pracować 8 godzin! Z mniej ważnych uzupełnień jest trackpoint. Kocham trackpointy. Touchpada w Eee PC 900 nienawidziłem (ponoć nie tylko ja) Bym zapomniał (tyle tego jest…) mam matrycę pracującej w rozdzielczości 1280x768px. Obraz jest przepiękny!

Dość… Bo zaraz przechwalę!

 

Sprzedałem Thinkpad’a i p1620 pełni rolę mojego głównego laptopa. Więcej na temat FS P1620 w recenzji, która już niebawem.

Podsumowując. Zrzuciłem kolejne kilka kg. Jestem szczęśliwy. Zero kabli, dodatkowego balastu. Trochę żal mi ThinkPada. Brakuje mi jego wspaniałego TrackPointa z przyciskami, klawiatury oraz lampki podświetlającej klawiaturę. Coś za coś. W końcu nie ma sprzętu idealnego, który łączył by zalety wszystkich urządzeń.

Na koniec pewna rada. Masz na zbyciu sprzęt? Chcesz się wymieniać? Rozejrzyj się czy aby w twoim mieście nie ma jakiegoś serwisu ogłoszeniowego. W moim mieście jest ich kilka i wbrew pozorom łatwiej tam coś sprzedać/kupić niż na Allegro a i wysyłać/odbierać paczek nie trzeba. Polecam!

Komentarze

Autor: Damian Statkiewicz
Utworzono: 18 czerwca 2011
Kategorie: Blogi - Damian 'damist' Statkiewicz
Tagi: , , , , , ,

Twitter

Facebook

Sonda

Z jakiego systemu operacyjnego korzystasz?

View Results

Podeślij newsa!
Jeśli widziałeś ciekawe urządzenie lub temat i chciałbyś abyśmy omówili to na łamach PDAsite.pl, skorzystaj z formularza poniżej.

    Imię i nazwisko / ksywka* (pojawi się w newsie, jeśli zostanie wykorzystany)

    Adres email

    Treść wiadomości*

    Przepisz kod z obrazka:*
    captcha