LG Genesis = clamshell z androidem

lg-genesis

Nie jednemu pewnie się marzył sprzęt z konstrukcją Universala, ale z lepszymi bebechami… Były podobne urządzenia, które okazywały się kompletnym niewypałem (np. Toshiba G910 i ROMy w wersji alpha). Tym razem LG zapowiedział swojego smartphone’a z konstrukcją podobną do unviersala. Może nie będzie obracanego ekranu, ale za to znajdziemy w nim 2 ekrany dotykowe! Niestety z góry muszę napisać, że pojawi się tylko na zlecenie operatora Verizon Wireless” w USA. Urządzenie jest znane jako LG Genesis.

Mimo, że nie jest przeznaczony na nasz rynek, to uważam, że warto o nim wspomnieć – jest to bodaj pierwszy smartphone z Androidem i klawiaturą typu clamshell!

Genesis będzie pracował pod kontrolą systemu Android 2.2 (Froyo), a sercem będzie 1GHz Snapdragon QSD8650. Zabrakło istotnej informacji dotyczącej ilości pamięci RAM. Jednak reszta specyfikacji prezentuje się następująco:

 

 

– Obudowa typu „clamshell” z dwoma ekranami – 3.2″ zewnętrzny i 3.5″ wewnętrzny (oby dwa mające rozdzielczość WVGA – 480×800)
– Duża (5-cio rzędowa), wygodna klawiatura QWERTY
– 430MB ROM
– Dorzucana karta 8GB microSD
– Bluetooth 2.1 + EDR
– WiFi 802.11b/g/n
– Aparat 5MPix z dwukrotnym zoomem
– Flash

No i niestety: Działanie w sieciach CDMA.

Cóż… Jeżeli urządzenie zyska popularność w USA, to myślę, że będzie można się spodziewać innych, podobnych (a nawet lepszych) ze strony reszty producentów i to nie tylko na rynek amerykański, ale i na europejski. I może dojdzie do tego, że zostanie wypuszczone urządzenie ala universal.

Dla zainteresowanych daję też ulotki ze specyfikacją urządzenia:

Data premiery urządzenia jest nieznana.

 

Komentarze

Autor: Damian Statkiewicz
Utworzono: 4 maja 2011
Kategorie: News - Google Android - Sprzęt
Tagi: , , , , , ,

Twitter

Facebook

Sonda

Z jakiego systemu operacyjnego korzystasz?

View Results

Podeślij newsa!
Jeśli widziałeś ciekawe urządzenie lub temat i chciałbyś abyśmy omówili to na łamach PDAsite.pl, skorzystaj z formularza poniżej.

    Imię i nazwisko / ksywka* (pojawi się w newsie, jeśli zostanie wykorzystany)

    Adres email

    Treść wiadomości*

    Przepisz kod z obrazka:*
    captcha