Nadawanie na Youtube na żywo

Odcinek Rezystora, tym razem w formie wizualnej. A tematem jest nadawanie (oh well) na żywo na Youtube – na podstawie doświadczeń z 11 Sesji Linuksowej.

Rzeczy które zapomniałem dopowiedzieć są w dalszej części wpisu:

Po wybraniu sceny i źródła, przycisk „Edytuj scenę” pozwala na zmianę rozmiaru i umieszczenia źródła na ekranie. Nie do końca logiczne, ale działa (pojawiają się wtedy ramki do przeskalowania).

Prelekcja na której prowadzący na żywo pisał w Emacs została wykonana tak samo, z tym że na monitorze na pełnym ekranie zostało otwarte połączenie przez VNC z komputerem prelegenta.

I małe wyjaśnienie co do grzebania w… no właśnie. Nie ukrywam że cały streaming był hakiem na haku – szukanie grafiki nVidii gdyż posiadam Radeona, 7 metrów przedłużaczy USB, wspomniany motyw z brakiem dźwięku z wejścia liniowego ominięty hakiem z odsłuchem, hak na VNC gdzie ze względu na dedykowane łącze do streamingu VNC było przepuszczone przez podwójny tunel SSH i tym podobne… ale o tym może kiedy indziej.

Komentarze

Autor: Kajetan Krykwiński
Utworzono: 8 kwietnia 2014
Kategorie: Audycje - Rezystor
Tagi: , , ,

Twitter

Facebook

Sonda

Z jakiego systemu operacyjnego korzystasz?

View Results

Podeślij newsa!
Jeśli widziałeś ciekawe urządzenie lub temat i chciałbyś abyśmy omówili to na łamach PDAsite.pl, skorzystaj z formularza poniżej.

    Imię i nazwisko / ksywka* (pojawi się w newsie, jeśli zostanie wykorzystany)

    Adres email

    Treść wiadomości*

    Przepisz kod z obrazka:*
    captcha