Wielka modernizacja PDAsite.pl!

W dniu dzisiejszym (tak naprawdę od około trzech tygodni) PDAsite.pl przeszło wielką modernizację. Wiązało się to z czasowymi problemami z dostępnością strony – za które przepraszamy – jednak teraz powinno być tylko lepiej.

Co się zmieniło?

Zacznijmy od najbardziej widocznej zmiany – która pojawiła się już ponad tydzień temu – czyli odświeżonego wyglądu strony, który został zaprojektowany jako responsive web designStary wygląd, nie wnikając w szczegóły – nie nadawał się do dalszych modernizacji, a obecny teraz został przystosowany do rozdzielczości od 320 pikseli w poziomie – tak aby ładnie wyświetlał się na wszystkich urządzeniach, od smartfonów, przez tablety aż do oczywiście pecetów.

Druga sprawa, rezygnacja z dodatkowego /portal w adresie – był to tymczasowy zabieg podczas jednej z migracji… który przetrwał prawie dwa lata (o ile nie więcej).

Trzecia, ważna głównie z punktu widzenia administracyjnego – ale ma to również wpływ na wygodę użytkowania serwisu – po wielu latach zmieniliśmy silnik na którym działa strona. Tym samym rozstaliśmy się z przestarzałym Joomla 1.5, a powitaliśmy WordPressa! A skąd taka decyzja? Na ten temat pojawi się w niedalekiej przyszłości dłuższy wpis. Nie zmienia to faktu, że nie obyło się bez wielu problemów przy migracji, wciąż nie wszystkie rzeczy zostały poprawnie zaimportowane – cały czas pracujemy nad tym.

Więcej informacji wkrótce, tymczasem wracamy do pracy.

Administracja PDAsite.pl

Zmiany w działaniu wortalu

Wraz z nowym rokiem, powoli wychodzimy z wersji beta PDAsite.pl.

Wyciągnęliśmy wnioski z dotychczasowej działalności i już niebawem wkraczamy w PDAsite.pl 2.0. Zwiększymy częstotliwość nowych artykułów na stronie oraz wideoprezentacji. Odżyje również strefa blogów. Na chwilę obecną, poprawiliśmy wiele niedociągnięć po stronie funkcjonalności oraz zrezygnowaliśmy z nierentownych części serwisu.

Już wkrótce dowiecie się więcej, czym stanie się PDAsite.pl wkraczając w wersję 2.0. Zapraszamy do zaglądania na nasz wortal i do śledzenia naszego profilu na facebooku.

Dni Wolnego Oprogramowania w Bielsku-Białej

W dniach od 4 do 6 marca br. w Bielsku-Białej odbędzie się konferencja Dni Wolnego Oprogramowania, pod patronatem medialnym KonteStacji. Planowane referaty obejmują szeroką i różnorodnie ujętą tematykę Wolnego i Otwartego Oprogramowania.

Więcej informacji pojawia się na psuja.org oraz w dźwiękowym materiale promocyjnym. W wydarzeniu weźmie udział redakcja PDAsite.pl oraz wielu Kontestatorów i sympatyków KonteStacji, więc tym bardziej zapraszamy!

12 listopada 2010r: Spotkanie miłośników technologii mobilnych w Ełku

W najbliższy piątek, 12 listopada odbędzie się w Ełku spotkanie miłośników technologii mobilnych.
Ruszamy o godzinie 16:00 w bistro Karmelek przy ul. Armii Krajowej (niedaleko hotelu Rydzewski).
Będą prawie wszyscy redaktorzy PDAsite.pl, będzie można porozmawiać, wymienić się doświadczeniami, zawrzeć nowe znajomości. Spotkanie jest jednocześnie przeznaczone dla słuchaczy radia Kontestacja.com w ramach Ełckiego KontestKlubu.
Więcej szczegółów na Facebooku.
Serdecznie zapraszamy.

Witaj na nowym PDAsite.pl!

Witaj na nowym PDAsite.pl!

Stare, brzydkie, wolne i chaotyczne PDAsite.pl odeszło nareszcie w niepamięć.

Od dziś wszystkie artykuły, newsy, filmy oraz wszelkie inne materiały są bardziej czytelne!

Zmienił się silnik strony głównej, zmienił się również sposób prowadzenia wortalu.

Od tej pory stawiamy na artykuły i ciekawostki. Newsy odchodzą na dalszy plan.

Powód?

W Polskim Internecie jest dużo stron na których można przeczytać najświeższe informacje ze świata mobilnej technologii, mało jest niestety stron gdzie znaleźć można ciekawe artykuły. Dlatego też będziemy publikować więcej artykułów i ciekawostek niż pierw a newsy będą publikowane tylko te najbardziej istotne i ciekawe.

Czytaj dalej…

Twitter

Facebook

Sonda

Z jakiego systemu operacyjnego korzystasz?

View Results

Podeślij newsa!
Jeśli widziałeś ciekawe urządzenie lub temat i chciałbyś abyśmy omówili to na łamach PDAsite.pl, skorzystaj z formularza poniżej.

    Imię i nazwisko / ksywka* (pojawi się w newsie, jeśli zostanie wykorzystany)

    Adres email

    Treść wiadomości*

    Przepisz kod z obrazka:*
    captcha