Aplikacja „Mój licznik” dla klientów firmy Energa

„Mój Licznik” to aplikacja mobilna na urządzenia z systemem Android oraz iOS, którą Energa-Operator udostępniła klientom, korzystającym z liczników zdalnego odczytu. Pozwala ona na bieżąco monitorować zużycie energii elektrycznej.

Aplikację mobilną „Mój Licznik” można już pobrać z Google Play (na urządzenia z systemem Android) oraz AppStore (na urządzenia z systemem iOS). Umożliwia ona bieżące monitorowanie zużycia energii elektrycznej. Użytkownik może sprawdzić zużycie prądu w domu z każdej zakończonej doby, porównać, kiedy ta wartość była najwyższa oraz przekonać się, czy zużywa tyle energii elektrycznej, co osoby korzystające z tej samej taryfy.

Czytaj dalej…

Android 4.0 ICS – coraz więcej działających portów

Android ICS

Android 4.0, znany również jako Ice Cream Sandwich, ledwo co doczekał się udostępnienia kodu źródłowego, a ekipy portujące już zdążyły poważnie podjąć temat. Zgodnie z tendencjami w tej kwestii oczywiście pierwszymi urządzeniami nad którymi rozpoczęto prace stały się HTC HD2 (Leo) i Nokia N900 Internet Tablet.

W HD2 na obecną chwilę nie działa aparat, tryb karty pamięci, oraz akceleracja sprzętowa. Mimo tego ostatniego, na nagraniach wcale nie sprawia wrażenia aby pracował wolno, lub miał problemy z płynnością. Więcej na XDA-Developers.com

N900 doczekała się podjęcia portu ze strony projektu NITdroid, odpowiedzialnego za port Androida na serię Nokia Internet Tablet. Na tą chwilę jednak nie ma żadnych konkretnych informacji, prócz krótkiego filmu z N900 w akcji.

Oczywiście na tą chwilę nie są to jedyne urządzenia, na które powstaje ICS. Przykładowo w sieci pojawiły się również informacje o pierwszych wersjach CyanogenMod 9, przygotowanych z myślą o Galaxy S i Nexus S.

Filmy przedstawiające ICS pracujący na HTC HD2 i Nokii N900 znajdziecie w głębi newsa.

 

Czytaj dalej…

Ponad 20 nowych gier na SE Xperia PLAY. Będzie Minecraft!

Dziś w Atlancie firma Sony Ericsson zapowiedziała ponad 20 nowych gier specjalnie zoptyamizowanych pod Xperię PLAY.

Jak twierdzi Sony Ericsson, każdy znajdzie coś dla siebie. Od popularnych gier przez wielkie produkcje opracowane dla graczy lubiących grać online po wciągające zręcznościówki. Ma nie zabraknąć również tytułów z bogatą grafiką.

Dobrą informacją jest mobilny Minecraft. Będzie możnaw niego pograć na smartfonie od SE. Z zapowiedzianej liczby ponad 20 gier, 10 z nich będzie tylko i wyłącznie dostępna na Xperię Play. Będą to:

 • Minecraft opracowana przez Mojang
 • Battlefield Bad Company 2 opracowana przez Electronic Arts
 • Tom Clancy’s Rainbow 6 Shadow Vanguard opracowana przez Gameloft
 • Desert Winds opracowana przez Southend Interactive
 • Ruined opracowana przez Bigpoint
 • Icebreaker opracowana przez NaturalMotion
 • Sleepy Jack opracowana przez SilverTree Media
 • Cracking Sands opracowana przez Polarbit
 • Armagedon Squadron 2 od Polarbite
 • Gra walki, bez nazwy, opracowana przez Khaeon Gamestudio

Firefox 4 Mobile już jest!

Użytkownicy systemu Google Android oraz Linux Maemo, mogą już instalować najnowszą przeglądarkę Mozilla Firefox 4.

Nowa przeglądarka jest do 4 razy szybsza niż ta, która jest domyślnie instalowana w systemie Android. Posiada znaczne ulepszenia w silniku JavaScript dzięki czemu strony ładują się znacznie szybciej.

GUI nowej przeglądarki jest zaprojektowane by mieścić jak najwięcej informacji zawartych na stronie internetowej. Przyciski dotykowe są automatycznie ukrywane gdy nie są w użyciu. Z ciekawostek, nowy firefox 4 umożliwia synchronizację, przeglądanie w kartach oraz instalację nowych dodatków.

Firefox 4 jest napisany w oparciu o tę samą tchnologię, co wersja dla komputerów PC. Przeglądarka obsługuje HTML5.

Przeglądarkę pobrać można całkowicie za darmo w Android Market a w przypadku urządzeń z Maemo, należy wpisać adres www.mozilla.com/m/

Czytaj dalej…

Szybszy Flash w Google Android: aktualizacja do 10.2 już dostępna w Markecie

W Android Market pojawiła się aktualizacja Flash’a do wersji 10.2. Przyspiesza ona wyświetlanie elementów napisanych w języku Flash między innymi dzięki optymalizacji pod dwordzeniowe procesory oraz system Android 3.0.

Jak mówi Danny Winokur z firmy Adobe, aktualizacja jest korzystna również dla posiadaczy słabszych, jednordzeniowych smartfonów, ponieważ poprawka zawiera kilka znaczących zmian podnoszących stabilność oraz szybkość wyświetlania elementów napisanych w języku Flash. Niestety wersja 10.2 nie przyniosła akceleracji sprzętowej dla układu graficznego Tegra…

Nową wersję Flash,a pobrać można w Android Market i jest ona dostępna na smartfony z zainstalowanym systemem Google Android 2.2 lub nowszym.

Twitter

Facebook

Sonda

Z jakiego systemu operacyjnego korzystasz?

View Results

Podeślij newsa!
Jeśli widziałeś ciekawe urządzenie lub temat i chciałbyś abyśmy omówili to na łamach PDAsite.pl, skorzystaj z formularza poniżej.

  Imię i nazwisko / ksywka* (pojawi się w newsie, jeśli zostanie wykorzystany)

  Adres email

  Treść wiadomości*

  Przepisz kod z obrazka:*
  captcha