HTC HD2 nieśmiertelny? Android, Linux, Windows Phone… a teraz Windows RT?

HTC HD2, znany również pod nazwą kodową „Leo”, już dawno przyćmił legendę słynnego Universala. Po ukazaniu się na niego Windows Phone 7.x, Androida (zarówno z karty pamięci, jak i natywnie), MeeGo i różnych dystrybucji linuksa, wydawało by się że już nic nas nie zaskoczy. W końcu urządzenie ma już ponad trzy lata, a niestety dość słaby już procesor Qualcomm Snapdragon pierwszej generacji, pomimo taktowania 1GHz, nie pozwala na płynną zabawę w takie tytuły jak Max Payne, czy GTA Vice City.

Najwyraźniej jednak da się nas jeszcze zaskoczyć. W dniu dzisiejszym na blogu znanego w środowisku modderów Cotulli pojawiły się zdjęcia HD2 pracującego pod kontrolą… Windows RT. Na zdjęciach i zrzutach ekranu możemy zobaczyć kawałek nowej wersji Magldr oznaczonej jako UEFI (UEFI to następca BIOSu, używany również w urządzeniach z Windows RT), interfejs Metro, jak i aplikacje takie jak Menadżer urządzeń czy menadżer zadań.

Chciałbym jednak uspokoić tu przedwczesny entuzjazm – niestety widzę tu kilka problemów – począwszy od licencyjnych, skończywszy na tym że Cotulla, pomijając całą masę upublicznionych modyfikacji, ma na koncie również takie które zostały jedynie pokazane na zdjęciach i nigdy nie pojawiły się w internecie. Choćby Windows CE na HTC Magicanie, czy Windows Mobile 7 (prawdziwy, porzucony następca WM6, nie Windows Phone) na Universalu.

Wspomniane zdjęcia i zrzuty ekranu możecie znaleźć w głębi newsa.

 

Czytaj dalej…

[Prima Aprillis] Przerób swój moduł Bluetooth na WiFi!

Grupka programistów z naszego kraju przewróciła łączność bezprzewodową do góry nogami. Wszystko za sprawą możliwości przekształcenia modułu Bluetooth w moduł WiFi.

Oba standardy pracują na częstotliwości 2.4GHz, i mają ze sobą wiele wspólnego. To dało sporo do myślenia naszym młodym i zdolnym informatykom. Okazało się że poprzez odpowiednie spreparowanie zawartości pakietów danych, użycie odbiornika Bluetooth jako odbiornika WiFi jest możliwa. Ze względu jednak na ograniczenia sprzętowe modułów bluetooth i konieczności korzystania tylko z części wysyłanych/nadawanych informacji, maksymalna prędkość przesyłu danych wynosi zaledwie 1Mb/s.

Mimo wszystko, jest to bardzo dobra wiadomość dla wszystkich posiadaczy starszych palmtopów, które nie zostały wyposażone w moduł WiFi. Aby cieszyć się bezprzewodowym Internetem, wystarczy że palmtop będzie posiadał moduł Bluetooth. Niestety póki co, kombinacja działa tylko w palmtopach z systemem operacyjnym Windows Mobile 2003SE i nowszych.

Instalkę przerabiającą Bluetooth na WiFi można pobrać klikając w ten link.

GameBoy Advance Phone z Windows Mobile na pokładzie i HTC Hermesem pod obudową

Co można zrobić ze starego, poczciwego HTC Hermes’a?
GameBoy’a Advance!
Na taki właśnie pomysł wpadł posiadacz Hermes’a i Gameboy’a Advance. Rozkręcił obudowy, włożył wnętrzności 8525 do obudowy konsoli i uzyskał bardzo ciekawego palmtopo-gemeboy’a. Niestety nie udało mu się zmusić do pracy przycisków konsoli do pracy z urządzeniem. Poniżej wideoprezentacja GameBoy’a Advance z Windows Mobile 6.1.

 

 

Więcej szczegółów na www.windowsphonehacker.com

Twitter

Facebook

Sonda

Z jakiego systemu operacyjnego korzystasz?

View Results

Podeślij newsa!
Jeśli widziałeś ciekawe urządzenie lub temat i chciałbyś abyśmy omówili to na łamach PDAsite.pl, skorzystaj z formularza poniżej.

    Imię i nazwisko / ksywka* (pojawi się w newsie, jeśli zostanie wykorzystany)

    Adres email

    Treść wiadomości*

    Przepisz kod z obrazka:*
    captcha