Nowa platforma mobilna OMAP 5 zmienia sens pojęcia „mobilny”

Firma Texas Instruments (TI) poinformowała o nowej generacji popularnej rodziny OMAP:
OMAP 5 powstała jako platforma mobilnych aplikacji, która ma przekształcić sposób w jaki urządzenia mobilne, takie jak smartfony, tablety i wiele innych, są wykorzystywane i uczynić je jeszcze bardziej przydatnymi w naszym życiu. Wyobraźmy sobie, że mamy tylko jedno urządzenie w pracy, w podróży i w domu – tylko jedno urządzenie mobilne, które zapewnia wydajność obliczeniową komputera osobistego pobierając taką moc jak urządzenie mobilne. Wyobraźmy sobie, że za pomocą tego urządzenia odbywamy w pracy stereoskopowe 3D (S3D) wideo-konferencje.
Wyobraźmy sobie, że na spotkaniu wykorzystujemy to urządzenie do projekcji dokumentu, który możemy edytować przez zwykłe dotykanie wyświetlanego obrazu na powierzchni. Wyobraźmy sobie, że po powrocie do domu i przełączeniu tego urządzenia do osobistego systemu operacyjnego możemy sterować grą kolejnej generacji na ekranie telewizora wysokiej rozdzielczości (HDTV) wykorzystując technologię bezprzewodowych wyświetlaczy. Te możliwości to tylko najważniejsze elementy tego, co platforma TI OMAP 5 oferuje jako jedyna na rynku. Więcej informacji na temat platformy OMAP 5 można znaleźć na stronie internetowej: www.ti.com/wbu_omap5_pr_lp.

Komentarze

Autor: Damian Statkiewicz
Utworzono: 10 lutego 2011
Kategorie: News - Ciekawostki arch
Tagi:

Twitter

Facebook

Sonda

Z jakiego systemu operacyjnego korzystasz?

View Results

Podeślij newsa!
Jeśli widziałeś ciekawe urządzenie lub temat i chciałbyś abyśmy omówili to na łamach PDAsite.pl, skorzystaj z formularza poniżej.

    Imię i nazwisko / ksywka* (pojawi się w newsie, jeśli zostanie wykorzystany)

    Adres email

    Treść wiadomości*

    Przepisz kod z obrazka:*
    captcha