Hibernacja projektu Geek Cloud

Mija mniej więcej rok od rozpoczęcia „wielkiego” projektu o nazwie Geek Cloud – chmury podcastów dla informatyków i osób zainteresowanych tematyką oraz plus minus dwa lata od rozpoczęcia nagrywania audycji Geek Cloud Live!.

Wszystko zaczęło się po trafieniu naszego niewielkiego podcastu UNPP na antenę raczkującego wówczas radia Kontestacja. To na jego potrzebę zmieniliśmy nazwę na Audycja Mobilnych. – Który to był rok? 2009?

Okazało się jednak że wyczerpaliśmy temat mobilnej technologii. Wszystko co było ciekawe do powiedzenia już powiedzieliśmy. Nie chcieliśmy sadzić godzinę do mikrofonu o aplikacjach wówczas w Android markecie czy Appstorze. Chcieliśmy poszerzyć tematykę i wyjść z mobilnej technologii. Tak powstał Geek Cloud, który niemal wszyscy słuchacze radia Kontestacja dobrze znają. Audycja o wszystkim co ma wspólnego z nowymi technologiami.

Była spora ekipa jak i tyle samo pomysłów na odcinki. Zapowiadało się naprawdę ciekawie. Życie jednak pokazało co innego.Zawiść i brak wolnego czasu zaczęło niszczyć cały projekt.

W momencie zakładania serwisu GeekCloud.pl obiecałem sobie że jeśli po roku strona nie będzie generowała więcej odwiedzin niż PDAsite.pl a ja sam nie będę odczuwał zbytniej przyjemności przy prowadzeniu tego serwisu, zrezygnuję i wycofam się.

Jestem konsekwentny i czynię to co sam sobie obiecałem. Jest niedziela, 4 listopada 2012 roku i jest to dzień w którym zawieszam projekt Geek Cloud.

Od dłuższego czasu nie odczuwam żadnej frajdy z prowadzenia audycji. Nie mam też nowych pomysłów na kolejne odcinki. Najważniejsze jest jednak to że nie mam na to czasu. Wolę zarobić trochę gotówki…

Nie lubię dziadostwa i miernoty. Zdaję sobie sprawę że ostatnie odcinki podchodziły pod dziadostwo zatem kończę z tym. Inaczej zostałbym hipokrytą. Cenię przekaz i poziom w audycjach a w ostatnich odcinkach tego naprawdę brakowało.

Najprawdopodobniej nie usłyszycie już mojego głosu na żywo, chyba że dostanę takiego kopa jak w 2007 roku i podłączę swój mikrofon do komputera i zacznę nagrywać coś „offline”.-Jest to mało prawdopodobne.

Chciałem podziękować wszystkim słuchaczom za to że byliście z nami przez tyle odcinków. To dla Was co tydzień w niedzielę wyrzekaliśmy się wielu rzeczy i siadaliśmy do mikrofonu by „gadać” o informatyce w miarę ludzkim głosem.

W szczególności dziękuję Kajetanowi Krykwińskiemu, którego udało mi się namówić na gadanie do mikrofonu. – On naprawdę tego nie chciał! :D

Oraz Krzysztofowi Maczyńskiemu, który wspierał i podtrzymywał skład Geek Cloud od kiedy go założyłem.

Dzięki!

Na koniec informacja dla kreatywnych osób, również nie lubiących dziadostwa:

Chętnie przekażę serwis i markę osobie, która będzie mówić dalej o informatyce dla naszych słuchaczy. Mogę pomyśleć nad współpracą. Ale taką co pozwoli mi cieszyć się życiem.

Pozdrawiam
Geek założyciel damist Damian Statkiewicz
damian@pdasite.pl

Komentarze

Autor: Damian Statkiewicz
Utworzono: 9 stycznia 2013
Kategorie: Blogi - Damian 'damist' Statkiewicz - Audycje - Geek cloud
Tagi:

Twitter

Facebook

Sonda

Z jakiego systemu operacyjnego korzystasz?

View Results

Podeślij newsa!
Jeśli widziałeś ciekawe urządzenie lub temat i chciałbyś abyśmy omówili to na łamach PDAsite.pl, skorzystaj z formularza poniżej.

    Imię i nazwisko / ksywka* (pojawi się w newsie, jeśli zostanie wykorzystany)

    Adres email

    Treść wiadomości*

    Przepisz kod z obrazka:*
    captcha