Plantronics Voyager 520 – klasa sama w sobie

Image

Zapewne jeśli nie jesteś w temacie bezprzewodowych słuchawek mogłeś nigdy nie słyszeć o takiej firmie jak Plantronics. Otóż jest to producent słuchawek bezprzewodowych dla biur oraz telefonów komórkowych lub PDA, wykorzystujących technologię Bluetooth Jakiś czas temu otrzymałem do testów najnowszy model słuchawki tej firmy a dokładniej Voyager 520. Do największych zalet słuchawki należy niezwykle prosta obsługa.

Włączanie, wyłączanie, głośność czy ponowne wybieranie ostatniego numeru obsługuje tylko jeden przycisk. Jeśli telefon to umożliwia, za pomocą słuchawki można wybierać numery głosowo. Dzięki technologii QuickPair przy pierwszym włączeniu urządzenie automatycznie przestawia się w tryb parowania w celu łatwego wyszukania w telefonie. Voyager 520 gwarantuje długi okres pracy.

Czas rozmowy i czuwania słuchawki odpowiada parametrom najnowszych typów telefonów komórkowych i wynosi 8h pracy i 180h gotowości. Wyprofilowana miękka osłona głośnika wraz z zaczepem na ucho stabilizuje słuchawkę czyniąc rozmowy znacznie bardziej komfortowymi. Urządzenie obejmuje swym zasięgiem 10 metrów i waży 16g. Zestaw zawiera wygodną ładowarkę na biurko.

Produkt jest dostępny również w wersji z kartą dźwiękową USB do komputera, co dzięki funkcji Multipoint pozwala jednocześnie obsługiwać telefonię internetową i telefon GSM.

Zapraszam do przeczytania oraz do obejrzenia recenzji.

 

W związku że nagrałem film pomijam część opisu takiego jak zestaw czy też obsługa słuchawki z przyczyn takich że opisałem to na filmie, który polecam obejrzeć do samego końca a później przeczytać poniższy tekst.

Prezentacja słuchawki Plantronics Voyager 520 from PDAsite.pl on Vimeo.

Jakość dźwięku :

Sluchawka została wyposażona w procesor DSP którego zadaniem jest filtrowanie szumów oraz wyciszanie dźwięków z otoczenia tak by rozmówca słyszał nas wyraźnie bez zbędnych dźwięków w tle.

Jadąc samochodem i rozmawiając ze znajomym podobno nie było słychać że jestem w samochodzie czyli jednak wyciszanie dźwięków w jakimś tam stopniu działa.

Redukcja szumów nie podlega w ogóle jakiejkolwiek dyskusji. Działa tak jak powinno i rozmówca słyszy nas bardzo wyraźnie, głośno i bez szumów.

Jak twierdzi producent, słuchawka została wyposażona w osłonkę na mikrofon dzięki której w pewnym stopniu redukuje ona wiatr. Co do tego to już nie jestem tak pozytywnie nastawiony jak do redukcji szumów. Osłonka ta tylko minimalnie lepiej redukuje szum wiatru niż sam telefon komórkowy i przy mocniejszym wiaterku rozmówca może usłyszeć wiatr. Jednak czego tu się spodziewać w końcu to tylko słuchawka do telefonu

Łączność z palmtopem :

Może nieco dziwne zastosowanie ale to z pewnością dlatego że palmtopy w tym kraju nie należą do najpopularniejszych urządzeń.

Słuchawkę sparowałem z palmtopem HP iPAQ 2410, który posiada fabrycznie sterowniki Broadcomm obsługujące słuchawki bezprzewodowe. Z samym sparowaniem słuchawki nie miałem żadnych problemów tak samo jak i wykorzystaniem jej jako słuchawki i mikrofonu do mobilnego Skype.

Dźwięk był dość wyraźny, ja dobrze słyszałem znajomego natomiast rozmówca słyszał mnie z nieco zniekształconym głosem ale mimo wszystko było dość wygodnie rozmawiać przez tę słuchawkę. Nie dość że żadnych kabli to jeszcze w miarę przyzwoita jakość dźwięku. Przez pewien czas nawet przestałem używać do tego celu komputera ponieważ idealnie sprawował się palmtop i słuchawka.

Łączność ze Smartphonem :

Sparowanie słuchawki ze smartphonem Samsung i600 wbrew pozorom zajęło zaledwie minutę ! Pamiętam jak męczyłem się ze sparowaniem słuchawki firmy „no name” z tym urządzeniem i trwało to dosłownie z dobre 10minut bo same błędy się pojawiały.

Tu natomiast zostałem mile zaskoczony co też widać na załączonym filmie.

Oczywiście jak wspomniałem na początku recenzji, jakość dźwięku była na wysokim poziomie. Po jej sparowaniu z PDA właściwie wystarczało parę sekund by ponownie połączyć ze sobą oba urządzenia.

Multipoint :

Jest to funkcja, która zapewnia łączność z dwoma urządzeniami w jednej chwili, i muszę przyznać że w tej słuchawce działa ona bez żadnych problemów. Gdy ktoś do nas dzwoni, telefony same łączą się ze słuchawką i o połączeniu informuje nas mrygająca diodka na słuchawce.

W ogóle jest to w pewnym sensie fajny „bajer”.

Dlaczego ?

Otóż siadam sobie wygodnie do komputera, włączam Skype i rozmawiam sobie z kimś i nagle dzwoni telefon to wystarczy wciśnięcie jednego przycisku na słuchawce i odbieram połączenie nie ruszając się z fotela.

Bateria :

Jak podaje producent akumulator montowany w słuchawce ma nam zapewnić do 8 godzin pracy. Jak jest w rzeczywistości ?

Po przeprowadzeniu z ładnych 6 godzin rozmów słuchawka zamarła. Czyli albo przyczyną było to że głównie rozmawiałem przez Skype albo po prostu testowany egzemplarz tylko tyle był w stanie wytrzymać.

Jak jest ze stanem czuwania ?

Słuchawkę otrzymałem na dwa tygodnie i przez ten okres naładowałem ją tylko raz.

Zaraz po tym jak ją otrzymałem no i będę szczery troszeczkę ją podładowałem by dokończyć test. Tak że nie jest źle z czasem czuwania i sama słuchaweczka nie pozostaje w tyle za innymi słuchawkami innych firm.

Wygoda użytkowania :

Słuchawka leży dość wygodnie w uchu. Nie jest ciężka, nic mnie nie kuło gdy ją nosiłem.

Spodobało mi się to że głośniczek jest osłonięty fajną i wygodną gumą nie jak to bywa zwykłą gąbką, która po kilku godzinach trzymania w uchu drażni je. Dzięki tej gumie słuchawka nie dość że leży lepiej w uchu to i lepiej słyszymy dźwięk wydobywający się z głośniczka.

Image

Gdy ktoś do nas dzwoni a słuchawka leży przykładowo na biurku dowiemy się o tym dzięki diodce, która miga dość wyraźnym kolorem. Słuchawkę nakłada się dość szybko i sprawnie na ucho nawet jedną ręką tak że nie przegapimy telefonu przez wkładanie jej do ucha co mi się nie raz zdarzało mając zwykłą słuchawkę.

Spodobał mi się bardzo miły dodatek jaki otrzymujemy razem ze słuchawką.

Otóż mamy możliwość nałożenia na złącze do ładowania słuchawki malutkiej stacji dokujące dzięki której możemy ją sobie postawić na biurku i łatwo i wygodnie włożyć słuchawkę do ładowania. Słuchawka wtedy również bardzo ładnie się prezentuje.

Szkoda że mało producentów stara się dodawać do zestawu takie coś bo to naprawdę bardzo wygodna i ładna rzecz.

Image

Podsumowanie :

Przez dwutygodniowy okres testowania raczej z żalem ją odesłałem.

Dlaczego ?

Bardzo łatwa w obsłudze, kompatybilna z komputerem i palmtopem nie wspominając o telefonie. Multi łączność przyzwyczaiła mnie do rzucenia telefonu w kont i rozmawiania przez Skype ze słuchawką Bluetooh w uchu nie patrząc na to gdzie leży telefon bo ktoś może zaraz zadzwonić.

Oczywiście każdy produkt ma również swoje wady tak samo i nowy Voyager 520.

Do wad zaliczam dość mało wygodną regulację głośności. Przycisk jest dość ciężko podczas rozmowy wcisnąć w górę lub w dół niekiedy przez pomyłkę wciskałem przycisk zatwierdzania.

Może to tylko kwestia przyzwyczajenia natomiast ja uznałem to za wadę.

Image

Na koniec pragnę podziękować firmie KONTEL-TELECOM za dostarczenie słuchawki do testów.

Zalety :

  • Słuchawka Bluetooth 2.0
  • Fukcja QuickPair – upraszcza parowanie
  • Funkcja Multipoint – korzystanie z dwóch urządzeń Bluetooth jednocześnie (profile słuchawki Headset i zestawu głośnomówiącego Hands-Free)
  • Mikrofon z redukcją dźwięków otoczenia
  • Technologia niwelowania zakłóceń wiatru
  • Głosowe wybieranie numeru
  • Ponowne wybieranie numeru ze słuchawki
  • Czas rozmowy do 8 h
  • Czas czuwania do 180 h
  • Zasięg do 10 metrów
  • Obsługa za pomocą jednego przycisku
  • Waga 16 g
  • Wkładka i zaczep stabilizują słuchawkę na uchu
  • Akumulator litowo-jonowy
  • Różnokolorowe diody LED sygnalizujące status urządzenia
  • Ładowarka na biurko

Wady :

  • kiepski guzik głośności

Komentarze

Autor: Damian Statkiewicz
Utworzono: 4 lutego 2009
Kategorie: Artykuły - Testy i recenzje
Tagi: ,

Twitter

Facebook

Sonda

Z jakiego systemu operacyjnego korzystasz?

View Results

Podeślij newsa!
Jeśli widziałeś ciekawe urządzenie lub temat i chciałbyś abyśmy omówili to na łamach PDAsite.pl, skorzystaj z formularza poniżej.

    Imię i nazwisko / ksywka* (pojawi się w newsie, jeśli zostanie wykorzystany)

    Adres email

    Treść wiadomości*

    Przepisz kod z obrazka:*
    captcha