PlayStation Phone – Niech mi tylko ktoś powie dlaczego to działa pod Androidem?!

Mamy już smartfony multimedialne, biznesowe ale dlaczego nikt nie wpadł jeszcze na pomysł stworzenia smartfona, który byłby jednocześnie telefonem i konsolą do gier? Co prawda Nokia w 2003 roku wyszła na rynek z modelem N-Gage jednak to nie było to. Dziś w 2010 roku pojawiają się pogłoski o SonyEricsonie, który to potocznie zwie się PlayStation Phone i pracuje pod kontrolą systemu operacyjnego Gogle Android. Jego szczególną cechą jest wysuwany z boku urządzenia panel do grania. Zobaczcie sami jak to wygląda na poniższym filmie.

Wygląda fajnie tylko nasuwa mi się jedno pytanie – Dlaczego telefon, który ma być konsolą działa pod Androidem? Osobiście nie mam nic do tego systemu a wręcz przeciwnie, uważam że to świetny system tylko dlaczego akurat w konsoli?!
Zamiast wykorzystać popularność PSP i multum gier, które powstały na to urządzenie i stworzyć smartfona, który umożliwiałby granie w takie gry (Ot takie PSP z funkcją telefonu) to firma pcha się w takie mało ambitne przedsięwzięcie z Androidem…
Czy PSP Phone odniesie sukces na rynku ? Czas pokaże, ja na miejscu SonyEricssona zapoznałbym się z przeszłością gdy to podobny pomysł zrealizowała Nokia ze swoim N-Gagem, który pracował pod kontrolą Symbiana i rozważyłbym wykorzystanie platformy PSP. Sukces byłby murowany, myślę że takie urządzenie z powodzeniem odebrało by wielu klientów Apple’a.

Komentarze

Autor: Damian Statkiewicz
Utworzono: 4 grudnia 2010
Kategorie: News - Google Android - Sprzęt
Tagi: , , ,

Twitter

Facebook

Sonda

Z jakiego systemu operacyjnego korzystasz?

View Results

Podeślij newsa!
Jeśli widziałeś ciekawe urządzenie lub temat i chciałbyś abyśmy omówili to na łamach PDAsite.pl, skorzystaj z formularza poniżej.

    Imię i nazwisko / ksywka* (pojawi się w newsie, jeśli zostanie wykorzystany)

    Adres email

    Treść wiadomości*

    Przepisz kod z obrazka:*
    captcha