[Prima Aprillis] Przerób swój moduł Bluetooth na WiFi!

Grupka programistów z naszego kraju przewróciła łączność bezprzewodową do góry nogami. Wszystko za sprawą możliwości przekształcenia modułu Bluetooth w moduł WiFi.

Oba standardy pracują na częstotliwości 2.4GHz, i mają ze sobą wiele wspólnego. To dało sporo do myślenia naszym młodym i zdolnym informatykom. Okazało się że poprzez odpowiednie spreparowanie zawartości pakietów danych, użycie odbiornika Bluetooth jako odbiornika WiFi jest możliwa. Ze względu jednak na ograniczenia sprzętowe modułów bluetooth i konieczności korzystania tylko z części wysyłanych/nadawanych informacji, maksymalna prędkość przesyłu danych wynosi zaledwie 1Mb/s.

Mimo wszystko, jest to bardzo dobra wiadomość dla wszystkich posiadaczy starszych palmtopów, które nie zostały wyposażone w moduł WiFi. Aby cieszyć się bezprzewodowym Internetem, wystarczy że palmtop będzie posiadał moduł Bluetooth. Niestety póki co, kombinacja działa tylko w palmtopach z systemem operacyjnym Windows Mobile 2003SE i nowszych.

Instalkę przerabiającą Bluetooth na WiFi można pobrać klikając w ten link.

Komentarze

Autor: Damian Statkiewicz
Utworzono: 1 kwietnia 2011
Kategorie: News - Windows Mobile
Tagi: , , , ,

Twitter

Facebook

Sonda

Z jakiego systemu operacyjnego korzystasz?

View Results

Podeślij newsa!
Jeśli widziałeś ciekawe urządzenie lub temat i chciałbyś abyśmy omówili to na łamach PDAsite.pl, skorzystaj z formularza poniżej.

    Imię i nazwisko / ksywka* (pojawi się w newsie, jeśli zostanie wykorzystany)

    Adres email

    Treść wiadomości*

    Przepisz kod z obrazka:*
    captcha