Scala Rider Q2 PRO: rozmowy na motorze przez interkom do 700m

Słuchawka Scala Rider Q2PRO zastąpiła dobrze znaną użytkownikom jednośladów słuchawkę Bluetooth Scala Rider Q2. Nowa słuchawka Q2PRO umożliwia motocyklistom porozumiewanie się przez interkom podczas prowadzenia pojazdów na odległość do 700m. Ma wbudowane radio z RDS i pozwala na bezprzewodowe słuchanie muzyki stereo z odtwarzaczaMP3/iPod’a. Można sparować ją z telefonem komórkowym lub systemem nawigacji GPS. Umożliwia prowadzenie rozmowy przez telefon bez odrywania rąk od kierownicy. Głosowe wybieranie i odbieranie połączeń telefonicznych ułatwia komunikację w czasie jazdy.

KONTEL-TELECOM (www.kontel.pl), dystrybutor sprzętu amerykańskiej firmy Cardo Systems w Polsce wprowadza na rynek nową słuchawkę dla miłośnikom jednośladów, dla których ważny jest nie tylko komfort, ale i bezpieczeństwo. Poprzednie słuchawki z serii Scala Rider były hitem minionych sezonów i ulubionym gadżetem polskich fanów dwóch kółek. Scala Rider była też gwiazdą amerykańskiej superprodukcji filmowej „Wall Street – Pieniądz nie śpi”. W pierwszych scenach filmu o świecie wielkiej finansjery Shia LaBeouf rozmawia przez słuchawkę tej marki podczas jazdy na motorze po ulicach Nowego Jorku.

Kierowcy mogą komunikować się za pomocą dwóch słuchawek Scala Rider Q2PRO przez interkom do 700 metrów odległości podczas długich tras, bez konieczności wykonywania połączenia telefonicznego. Pasażer z kierowcą może rozmawiać używając dowolnej słuchawki z serii Scala Rider. Nowa słuchawka ma wbudowane radio z RDS z pamięcią 6 stacji. Umożliwia także słuchanie muzyki z odtwarzacza MP3/iPod’a wykorzystując profil Bluetooth A2DP/AVRCP lub za pomocą przewodu znajdującego się w zestawie zakończonego złączem Jack. Głosowe inicjowanie, odbieranie i odrzucanie połączeń, a także proste oddzwanianie pozwala na prowadzenie rozmów telefonicznych bez odrywania rąk od kierownicy.

Scala-Rider Q2 PRO wyposażona jest w 4 duże przyciski do łatwej obsługi w rękawicach oraz dwa ultra płaskie głośniki o grubości 5,7 mm mocowane na rzep wewnątrz kasku. Słuchawka automatycznie dostosowuje poziom dźwięku do natężenia hałasu wywołanego prędkością jazdy (technologia AGC). Dodatkowo mikrofon z system redukcji szumu wiatru gwarantuje doskonałą jakość dźwięku.

Urządzenie można zamontować w prosty sposób w ciągu 5 minut niemal do każdego otwartego i zamkniętego kasku. Słuchawka ma konstrukcję, która jest odporna na deszcz i śnieg (klasa szczelności IP67). Jakość dźwięku umożliwia rozpoznawanie mowy w telefonie przy prędkości nawet 120 km/h. Scala Rider Q2 PRO dostępna jest w wersji pojedynczej lub jako zestaw dwóch słuchawek – Q2Multiset PRO.

Produkty z linii Scala Rider dostępne są w specjalistycznych salonach motocyklowych lub w dystrybucji przedstawiciela Cardo Systems w Polsce KONTEL-TELECOM tel. 022 646 76 76. Więcej na: www.scalarider.pl; www.scalarider.com Cena netto Q2PRO: 774 zł

Komentarze

Autor: Damian Statkiewicz
Utworzono: 30 marca 2011
Kategorie: News - Ciekawostki arch
Tagi: , , , ,

Twitter

Facebook

Sonda

Z jakiego systemu operacyjnego korzystasz?

View Results

Podeślij newsa!
Jeśli widziałeś ciekawe urządzenie lub temat i chciałbyś abyśmy omówili to na łamach PDAsite.pl, skorzystaj z formularza poniżej.

    Imię i nazwisko / ksywka* (pojawi się w newsie, jeśli zostanie wykorzystany)

    Adres email

    Treść wiadomości*

    Przepisz kod z obrazka:*
    captcha