Steve Jobs nie żyje

W wieku 56 lat zmarł Steve Jobs, współtwórca firmy Apple i do sierpnia bieżącego roku jej szef. Przez wielu uważany był za wizjonera. Był z pewnością twórcą sukcesu firmy Apple, którą ratował w trudnych chwilach, nawet po tym, jak ta go odtrąciła.

Steve Jobs zmarł w Palo Alto (Kalifornia, Stany Zjednoczone Ameryki), w otoczeniu najbliższej rodziny – w tym jego żony. Kondelencje złożyli już wielcy tego świata – nie tylko politycy, ale także biznesmeni. Wśród nich jest m.in. Barack Obama (prezydent Stanów Zjednocznych Ameryki), Bill Gates (współtwórca firmy Microsoft), Mark Zuckerberg (twórca serwisu Facebook) oraz Steve Ballmer (obecny szef Microsoftu). Odejście Jobsa można zauważyć nawet poprzez wyszukiwarkę Google, która ze swojej strony głównej odsyła na stronę firmy Apple. Steve Jobs był człowiekiem, który stworzył serię iPod, iPhone oraz iPad, a więc urządzenia, które zmieniły świat elektroniki. Jakkolwiek by ktoś nie lubił marki Apple, nie może dyskutować z tym, że to właśnie pierwszy iPod, pierwszy iPhone i pierwszy iPad zbudowały lub na nowo zdefiniowały rynki przenośnych odtwarzaczy multimedialnych, smartfonów oraz tabletów.

16 kwietnia 1977 roku istniejąca od troszkę ponad roku garażowa firma Apple zaprezentowała Apple II, jeden z pierwszych komputerów osobistych, który osiągnął sukces. W styczniu 1984 roku narodził się Macintosh, czyli pierwszy masowo kupowany komputer osobisty z graficznym interfejsem, obsługiwany za pomocą myszki. W maju 1998 firma Apple zaprezentowała urządzenie typu All-in-One, a więc pierwszy w historii stacjonarny komputer osobisty, zintegrowany w monitorze. iMac, bo o nim mowa, nie tylko świetnie się prezentował wizualnie, ale także okazał się ogólnie bardzo udanym produktem. Steve Jobs był też twórcą sukcesów firmy Pixar, która do dziś pozostaje jedną z najsłynniejszych na świecie wytwórni filmów animowanych za pomocą grafiki komputerowej.

Były szef firmy Apple od paru lat zmagał się z rzadką odmianą raka. W sierpniu bieżącego roku zrezygnował z funkcji szefa firmy, która jest drugą, najbardziej wartościową na świecie. Wtedy wyceniano ją na ponad 360 miliardów dolarów. Po odejściu Jobsa, funkcję szefa firmy Apple objął Tim Cook.

Komentarze

Autor: Damian Statkiewicz
Utworzono: 6 października 2011
Kategorie: News - Ciekawostki arch
Tagi: , ,

Twitter

Facebook

Sonda

Z jakiego systemu operacyjnego korzystasz?

View Results

Podeślij newsa!
Jeśli widziałeś ciekawe urządzenie lub temat i chciałbyś abyśmy omówili to na łamach PDAsite.pl, skorzystaj z formularza poniżej.

    Imię i nazwisko / ksywka* (pojawi się w newsie, jeśli zostanie wykorzystany)

    Adres email

    Treść wiadomości*

    Przepisz kod z obrazka:*
    captcha