Dobry, stabilny, szybki ROM dla HTC Universal’a ? – Nareszcie !

Zapewne nie jeden posiadacz urządzenia HTC Universal przesiedział dobrych kilka godzin przy monitorze swojego komputera w poszukiwaniu dobrego ROMu. W tej chwili chcąc mieć porządny, czysty i stabilny ROM mamy spory problem i nie z powodu niedoboru ROMów na ten model a z powodu braku porządnych ROMów.

Na dzień dzisiejszy mamy kilku ludzi na forum Xda-Dev, którzy zajmują się tworzeniem coraz to nowszych aktualizacji jednak zazwyczaj są to wypełnione przeróżnymi modyfikacjami co niektóre osoby po prostu odstrasza w tym też mnie. Jako że niedawno znów stałem się posiadaczem Universal’a (dokładniej wersji MDA Pro) stanąłem przed problemem każdego „universalowca”. Na sam początek wybór padł na niezawodny, stary, dobry oficjalny (prawie) WM5.0 od T-Mobile. Wszystko dobrze i sprawnie działało ale powolność systemu i brak chociażby trybu 128DPI spowodowała że postanowiłem się rozejrzeć za czymś nowszym. Tutaj pojawił się tradycyjny problem czyli totalny brak wyboru jeśli chodzi o czyste, dobre Romy.

 

 

 

Po przetestowaniu chyba wszystkiego co było na forum Xda-Dev w dziale Universala, po dwóch dniach walki z niedorobionymi systemami wpadłem zupełnie przypadkowo wczorajszej nocy na ROM o nazwie „PDAVIET 6.1 WWE”. Jest to Build 21068.1.6.4 i jestem nim wręcz zachwycony. Działa bardzo szybko, jest stabilny, pamięć RAM nie wycieka, długo pracuje na baterii – czego chcieć więcej ? No, może przydał by się lepszy RADIO ROM…

Po co ten mini artykuł ?

Wiem że takich jak ja, szukających dobrego ROMu na ten model PDA jest wielu, mam nadzieję że pewnego dnia ktoś się natknie na ten artykuł i nareszcie zacznie cieszyć się stabilnym, czystym systemem.

Komentarze

Autor: Damian Statkiewicz
Utworzono: 5 sierpnia 2009
Kategorie: Archiwum - Artykuły - Windows Mobile
Tagi: , , , ,

Twitter

Facebook

Sonda

Z jakiego systemu operacyjnego korzystasz?

View Results

Podeślij newsa!
Jeśli widziałeś ciekawe urządzenie lub temat i chciałbyś abyśmy omówili to na łamach PDAsite.pl, skorzystaj z formularza poniżej.

    Imię i nazwisko / ksywka* (pojawi się w newsie, jeśli zostanie wykorzystany)

    Adres email

    Treść wiadomości*

    Przepisz kod z obrazka:*
    captcha