Tablet Lenovo Yoga 8 oraz 10 – Najbardziej praktyczne tablety 2013

Od dawna nie zaskoczył mnie żaden producent tebletów. Wciąż podobne do siebie konstrukcje oraz brak innowacyjnych pomysłów. Po prostu nuda…

Z szeregu nijakości i braku pomysłowości odstąpiła niedawno firma Lenovo, która zapowiedziała wprowadzenie do oferty dwóch nowych tabletów – Yoga Tablet 8 oraz Yoga Tablet 10 pracujących pod kontrolą systemu Android.

Nowe tablety Lenovo zostały wyposażone w specjalne podstawki, które mają umożliwiać ustawienie urządzenia na blacie biurka lub stołu.

– Bajer, którego nie widziałem w użyciu od czasów Nokii n810 czy n900. Co prawda jest to inne rozwiązanie ale efekt ten sam. Można wygodnie poczytać prasę podczas śniadania lub obejrzeć film.

Wspomniana Nokia n810

Wspomniana Nokia n810

Zgrubienie przy dolnej krawędzi ma ponadto ułatwiać trzymanie konstrukcji jedną dłonią.

Brakowało mi kawałka plastiku od wystającej baterii w moim świętej pamięci Lenovo x60t. Wygodnie można było chwycić urządzenie bez obawy że się wyślizgnie. Zastanawiałem się dlaczego nikt na to jeszcze nie wpadł przy produkcji zabawkowych tabletów. Proszę bardzo, wpadło na to Lenovo.

thinkpad_IMAG0048

Odstający akumulator w Lenovo x60T

 

Wracając do opisu. Yogę wyposażono w wyświetlacze IPS o przekątnej 8″ oraz 10″i i rozdzielczości 1280 x 800 px. Wewnątrz zznalazł się procesor MediaTek MT8125 z czterema rdzeniami pracującymi z częstotliwością 1,2 GHz oraz 1 GB pamięci RAM i 16 GB pamięci flash.

Zastosowane kamery mają matryce o rozdzielczości 5 Mpix oraz 1,6 Mpix. Użytkownicy otrzymają ponadto do dyspozycji moduły WiFi, Bluetooth 4.0 oraz GPS. Oba tablety pracują pod kontrolą Androida 4.2.2.

W modelu 8-calowy zastosowano akumulator o pojemności 6000 mAh, natomiast w 10-calowym – 9000 mAh. Producent zapewnia, że ma to wystarczyć na maksymalnie 18 godzin pracy.

Lenovo Yoga Tablet 8 ma kosztować 249 dolarów, natomiast wersja 10-calowa – 299 dolarów. Do drugiego z urządzeń możliwe będzie dokupienie bezprzewodowej klawiatury wycenionej na 69 dolarów.

Lenovo Yogalenovo_yoga2

Komentarze

Autor: Damian Statkiewicz
Utworzono: 10 listopada 2013
Kategorie: News - News - Google Android - Sprzęt - News - UMPC/Tablety i inne platformy - Sprzęt
Tagi: , ,

Twitter

Facebook

Sonda

Z jakiego systemu operacyjnego korzystasz?

View Results

Podeślij newsa!
Jeśli widziałeś ciekawe urządzenie lub temat i chciałbyś abyśmy omówili to na łamach PDAsite.pl, skorzystaj z formularza poniżej.

    Imię i nazwisko / ksywka* (pojawi się w newsie, jeśli zostanie wykorzystany)

    Adres email

    Treść wiadomości*

    Przepisz kod z obrazka:*
    captcha