Ubuntu Edge przekroczyło 10 milionów dolarów – będzie rekord Guinessa

6 dni do końca zbiórki na Indiegogo, a tymczasem projekt Canonical pobił wszelkie rekordy crowdfundingu zbierając 10 milionów USD. Jest to dobra i zła wiadomość – gdyż do wyprodukowania tego urządzenia potrzeba aż trzy razy tyle; pokazuje jednak że entuzjastów innowacyjnego sprzętu jest wciąż sporo i są oni w stanie zapłacić wiele za porządne urządzenie.

A jeśli o sprzęcie mowa – w założeniu ma posiadać 4GB pamieci RAM, 128GB pamięci wewnętrznej, 4.5 calowy ekran HD (1280×720) i co najważniejsze – pracować zarówno pod Androidem, Ubuntu Mobile i, po podpięciu zewnętrznych peryferiów, pełnego „desktopowego” Ubuntu. Na XDA:DevCon pojawił się nawet prototyp urządzenia – jego zdjęcia znajdziecie w głębi newsa.

Nam nie pozostaje nic innego jak kibicować dalszej zbiórce (kto wie, może pojawi się duży inwestor na koniec?) i liczyć że ta akcja uświadomi producentom, że sprzęt w koncepcji HTC Universala wciąż ma miejsce na rynku ;)

Źródło zdjęć: phonearena.com

Komentarze

Autor: Kajetan Krykwiński
Utworzono: 16 sierpnia 2013
Kategorie: News - Linux
Tagi: , , ,

Twitter

Facebook

Sonda

Z jakiego systemu operacyjnego korzystasz?

View Results

Podeślij newsa!
Jeśli widziałeś ciekawe urządzenie lub temat i chciałbyś abyśmy omówili to na łamach PDAsite.pl, skorzystaj z formularza poniżej.

    Imię i nazwisko / ksywka* (pojawi się w newsie, jeśli zostanie wykorzystany)

    Adres email

    Treść wiadomości*

    Przepisz kod z obrazka:*
    captcha