Wielka modernizacja PDAsite.pl!

W dniu dzisiejszym (tak naprawdę od około trzech tygodni) PDAsite.pl przeszło wielką modernizację. Wiązało się to z czasowymi problemami z dostępnością strony – za które przepraszamy – jednak teraz powinno być tylko lepiej.

Co się zmieniło?

Zacznijmy od najbardziej widocznej zmiany – która pojawiła się już ponad tydzień temu – czyli odświeżonego wyglądu strony, który został zaprojektowany jako responsive web designStary wygląd, nie wnikając w szczegóły – nie nadawał się do dalszych modernizacji, a obecny teraz został przystosowany do rozdzielczości od 320 pikseli w poziomie – tak aby ładnie wyświetlał się na wszystkich urządzeniach, od smartfonów, przez tablety aż do oczywiście pecetów.

Druga sprawa, rezygnacja z dodatkowego /portal w adresie – był to tymczasowy zabieg podczas jednej z migracji… który przetrwał prawie dwa lata (o ile nie więcej).

Trzecia, ważna głównie z punktu widzenia administracyjnego – ale ma to również wpływ na wygodę użytkowania serwisu – po wielu latach zmieniliśmy silnik na którym działa strona. Tym samym rozstaliśmy się z przestarzałym Joomla 1.5, a powitaliśmy WordPressa! A skąd taka decyzja? Na ten temat pojawi się w niedalekiej przyszłości dłuższy wpis. Nie zmienia to faktu, że nie obyło się bez wielu problemów przy migracji, wciąż nie wszystkie rzeczy zostały poprawnie zaimportowane – cały czas pracujemy nad tym.

Więcej informacji wkrótce, tymczasem wracamy do pracy.

Administracja PDAsite.pl

Komentarze

Autor: Kajetan Krykwiński
Utworzono: 22 lipca 2013
Kategorie: News - Ciekawostki arch - Sprawy organizacyjne
Tagi:

Twitter

Facebook

Sonda

Z jakiego systemu operacyjnego korzystasz?

View Results

Podeślij newsa!
Jeśli widziałeś ciekawe urządzenie lub temat i chciałbyś abyśmy omówili to na łamach PDAsite.pl, skorzystaj z formularza poniżej.

    Imię i nazwisko / ksywka* (pojawi się w newsie, jeśli zostanie wykorzystany)

    Adres email

    Treść wiadomości*

    Przepisz kod z obrazka:*
    captcha