Wiemy czym będzie PlayStation Phone!

Będzie to przede wszystkim smartfon sprzedawany przez firmę Sony Ericsson z linii Xperia. Pod obudową znajdzie się procesor dobrze nam już znany Snapdragon QSD8255 zaś za wydajność w grach odpowiadać będzie Qualcomm Areno 205. Urządzenie z takimi podzespołami osiągnęło wynik 59fps w banchmarku Neocore OpenGL ES 1.1. – To bardzo dobry wynik!

Poza dobrym procesorem i układem graficznym, urządzenie zostanie wyposażone w 512MB pamięci RAM, 4” ekran pracujący w rozdzielczości 854 x 480 px, aparat fotograficzny o matrycy 5mp, akcelerometr, czytnik kart microSD i dodatkowy mikrofon. Urządzenie pracować będzie pod system Google Android 2.3.

Czy PlaystationPhone odniesie sukces? Czy może podzieli losy sterego, zapomnianego N-Gage’a? Czas pokaże… Szkoda że firma nie zdecydowała się na stworzenie urządzenia obsługującego gry z dobrze wszystkim znanego PSP dodając  funkcję telefonu. Ciekawe czy SonyEricsson poradzi sobie z bardzo popularnym Apple iPhone’em, który na chwilę obecną jest najlepszą konsolą do gier i telefonem jednocześnie.

Komentarze

Autor: Damian Statkiewicz
Utworzono: 8 stycznia 2011
Kategorie: News - Google Android - Sprzęt
Tagi: , , , , , , , ,

Twitter

Facebook

Sonda

Z jakiego systemu operacyjnego korzystasz?

View Results

Podeślij newsa!
Jeśli widziałeś ciekawe urządzenie lub temat i chciałbyś abyśmy omówili to na łamach PDAsite.pl, skorzystaj z formularza poniżej.

    Imię i nazwisko / ksywka* (pojawi się w newsie, jeśli zostanie wykorzystany)

    Adres email

    Treść wiadomości*

    Przepisz kod z obrazka:*
    captcha