Windows Phone 7: Co z tym schowkiem?

Brak schowka w Windows Phone 7 to najśmieszniejsza wada Windows Phone 7. Całe szczęście na dniach ma się pojawić oficjalna aktualizacja dodającą tą jak że przełomową funkcję.
Nie pisałbym tego newsa gdyby nie fakt iż nie będzie tak kolorowo jak by się mogło wydawać bowiem schowek nie koniecznie będzie działał we wszystkich aplikacjach! Pewne jest tylko to że funkcja pojawi się dla wbudowanych aplikacji a czy w dodatkowym oprogramowaniu będzie taka opcja, wszystko zależeć będzie od samego programisty.

Schowek będzie działał wyłącznie z tekstem umieszczonym w kontrolce TextBox. Jeżeli twórca danej aplikacji postanowił napisać swój produkt wbrew wytycznym Microsoftu, tekstu z danej aplikacji nie będzie się dało skopiować. Jak się okazuje, wielu deweloperów zignorowało dokumentację: koronnym przykładem jest oficjalny klient Twittera, który w ogóle nie korzysta z kontrolki TextBox, co oznacza, że nie będzie on działał ze Schowkiem.

Komentarze

Autor: Damian Statkiewicz
Utworzono: 27 stycznia 2011
Kategorie: News - Windows Phone - Oprogramowanie
Tagi: ,

Twitter

Facebook

Sonda

Z jakiego systemu operacyjnego korzystasz?

View Results

Podeślij newsa!
Jeśli widziałeś ciekawe urządzenie lub temat i chciałbyś abyśmy omówili to na łamach PDAsite.pl, skorzystaj z formularza poniżej.

    Imię i nazwisko / ksywka* (pojawi się w newsie, jeśli zostanie wykorzystany)

    Adres email

    Treść wiadomości*

    Przepisz kod z obrazka:*
    captcha