Zune: Nie można odnaleźć nośnika pakietu instalacji Windows Media Format SDK

Jakiś czas temu zacząłem majsterkować przy obudowie swojego komputera. Zachciało mi się wyprowadzić kilka dodatkowych portów USB na przedni panel obudowy. Pech chciał że jeden z przewodów był pęknięty i robiło się zwarcie na porcie USB. Puściłem przez to z dymem dwa czytniki kart i do tej chwili myślałem że i również swojego skomplikowanego jak paczka gwoździ Mozart’a by HTC.

Windows 7 wykrywał urządzenie jako nie zidentyfikowane. Nie pomagało nic co mądre tęgie umysły w internecie pisały. Pomyślałem że to super sprawa mieć Windows Phone’a którego nawet nie da się synchronizować z komputerem i co najgorsze, nie da się przeprowadzić aktualizacji na której mi tak bardzo zależy od pewnego czasu układania kafelków. Nie dawał mi jednak spokoju fakt iż czasem zgłaszał się w systemie jako Windows Phone acz nie dało się przeprowadzić synchronizacji w mojej ulubionej aplikacji multimedialnej o przecudnej nazwie „Zune”.

Podpiąłem Mozarta pod ThinkPada z pełnym niedoróbek Windows 8. Okazało się że to jakaś chora zmowa wrednych Kafelków. Nie dało się za nic zainstalować „Zjuun”. Wyskakiwał komunikat:

„Nie można odnaleźć nośnika pakietu instalacji Windows Media Format SDK. Może być niekompletny lub uszkodzony. Kod błędu: 0x80070002” i na dole bezwartościowy link do „pomocy technicznej”.

 

 

Wygooglałem masę bezsensownych porad „specjalistów” i zmarnowałem kilka godzin. Nagle mnie olśniło że w moim Windows 8 brakuje zaawansowanego odtwarzacza multimedialnego o nazwie „Windows Media” i że to musi mieć jakiś związek z tym brakiem. Znalazłem pakiet aktualizacyjny do najnowszych „okienek”, pobrałem, zainstalowałem, zresetowałem system. Instalacja ruszyła. Podpiąłem do ThinkPad’a swojego Mozart’a by HTC i… Kicha!

To samo co na PC. Wszedłem w menadżer urządzeń, zaktualizowałem sterownik na nowszy i ruszyło. Działa synchronizacja!

Całe szczęście w nieszczęściu to był zbieg okoliczności z niedziałającą synchronizacją na PC. Trzy ciekawostki na koniec.

1. Nie mam pojęcia dlaczego Zune domyślnie instaluje starszy sterownik mimo iż ma w sobie nowszy.

2. Na PC nadal nie działa synchronizacja mimo że sztuczkę ze sterownikiem odkryłem dużo wcześniej zanim desperacko zacząłem grzebać na ThinkPadzie. Nie pomaga reinstalacja Zune, zmiana portów.

3. Czy ktoś jest w stanie odpowiedzieć mi na pytanie dlaczego wciąż na PC nie działa mi synchronizacja zważywszy na fakt iż problem ze zwarciem rozwiązałem, kontroler na płycie jest sprawny i wszystkie inne urządzenia prócz zjaranych czytników działają? Mam nadzieję że ten wpis zaoszczędzi wiele czasu osobom mającym ten problem ze swoimi „kafelkowymi smartfonami”.

>>Link do aktualizacji<<

PS. Brak tej aktualizacji sprawia że w Windows 8 nie działa również ocena wydajności.

Komentarze

Autor: Damian Statkiewicz
Utworzono: 25 marca 2013
Kategorie: Artykuły - Windows
Tagi: , ,

Twitter

Facebook

Sonda

Z jakiego systemu operacyjnego korzystasz?

View Results

Podeślij newsa!
Jeśli widziałeś ciekawe urządzenie lub temat i chciałbyś abyśmy omówili to na łamach PDAsite.pl, skorzystaj z formularza poniżej.

    Imię i nazwisko / ksywka* (pojawi się w newsie, jeśli zostanie wykorzystany)

    Adres email

    Treść wiadomości*

    Przepisz kod z obrazka:*
    captcha